Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van olyan, hogy valakinek...

Van olyan, hogy valakinek évek óta mondja az orvosa, hogy be van gyulladva a vakbele, ideje lenne végre megoperáltatni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy tudtommal a vakbélgyulladás igen komoly dolog, és azt nem lehet halogatni...de a párom állítja, hogy nála nem komoly, csak néha (kb havonta/kéthavonta) erős fájdalmai vannak. aztán elmúlik. Az orvosa megnézi, és nem akarja megműteni. Én ezt nem tudom elhinni. Van ilyen? Vagy csak egy kifogással próbálkozott, hogy ne kelljen azt csinálni, ami megvolt előre beszélve?
2009. okt. 19. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, a vakbélgyulladás egy akut probléma, amit azonnal meg kell műteni! Olyanról még életemben nem hallottam, hogy magától elmúlt volna!
2009. okt. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos eltudja dönteni,hogy kell-e műteni!Akkor kell azonnal a műtét,ha annyira gyulladt a vakbél,hogy elzáródással fenyeget.Ha csak enyhe a gyullaáds,akkor legfeljebb jegelik egy ideig,és helyrejön.A fiam a munkahelyén lett rosszu,vakbélgyulladást diagnosztizáltak nál,de nem látták szükségesnek a műtétek.Kapott valamilyen gyulladácsökkentőt.Ez 10 éve volt,és azóta sincs semmi baja.Ha a sebész nem akarja megműteni,akkor hallgathat rá a párod.A kérdés csak az,hogy volt-e egyáltalán orvosnál,és az mit mondott neki valójában?
2009. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem kiskoromban, 5-6 évesen volt vakbélgyulladásom és jól emlékszem h majdnem belepusztultam, úúgy fájt.Másnap mentem is kórházba és műtöttek...
2009. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát ez az. Nekem is volt vakbélgyulladásom...én megmozdulni nem tudtam a fájdalomtól. és én most nem az orvos szavában kétellkedek, hanem a pároméban...én azt sejtem, hogy nem is volt orvosnál, mert ma már vígan szaladgál.
2009. okt. 19. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:
én kiskoromban voltam "vakbélgyanús",így mondták,jegelték anyuék,és nem kellett megműteni.szóval vszínű,hogy az orvos dönti el....
2009. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!