Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A lézeres szőrtelenítést...

A lézeres szőrtelenítést támogatja az egészségügy?

Figyelt kérdés
Arra gondolok itt, hogy benne van-e a támogatott kezelések listájában? Természetesen orvosilag támogatott esetben.

2013. júl. 3. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ez esztétikai beavatkozás. (nehezen tudok olyan helyzetet elképzelni, ami orvosilag indokolná a szőrtelenítést)
2013. júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

PL:

Mondjuk a szőr növekedése során folyamatosan gyulladásban van az adott terület, és más egészségügyi ellátás nem használt.


A nemet úgy érted, hogy szerinted ez szépészeti beavatkozás ezért nem írja fel, vagy mert nincs a támogatott kezelések listájában?

2013. júl. 3. 10:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Tuti h nem támogatják.
2013. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
remélem hogy nem támogatják,sokkal fontosabb dolgokra is mondanak nemet akkor erre nehogymár igen legyen...
2013. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem támogatott. Pedig bizonyos esetekben nem ártana. Mondjuk akinek endokrin betegség miatt van ilyen problémája...
2013. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A szőrtelenítés ezer más módon megoldható (borotva, epilálás, gyantázás ) A lézeres kezelés már csak kényelmi többletet jelent, tehát biztos, hogy a TB nem támogatja.
2013. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

itt nem az esztétikáról van szó, illetve a bőrön "kívüli" szőrről hanem a esetlegesen arról a részről ami a bőrben van, és még az előtt okoz gondot mielőtt kinőne a bőrből.


De a kérdésem nem arról szólt, hogy ki szerint lehet jobban elkölteni másra vagy sem. A kérdésem lényege, hogy az oep támogatások között van-e ilyen? Vagyis, ha az orvos úgy látja(ez maradna az egyetlen kezelési módszer) akkor felírhatja, vagy meg van kötve a keze és nincs is rá lehetősége?

2013. júl. 3. 14:04
 8/9 anonim ***** válasza:
ezt az orvossal beszéld meg. mi találgathatunk itt akármit, de ő tud csak biztosat mondani. szerintem annyit megér, hogy legalább megkérdezd.
2013. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sajnos nem támogatja, pedig nagyon is jó lenne, mert bizony rengeteg esetben egészségügyi problémát jelent. Én sajnos tudom... Amikor az ember teste, fiatal nő létére fekete erős szőrrel van borítva, beleértve az arca egy részét is, akkor bizony minden lehetséges módszert kipróbál, hogy megszabaduljon tőle. Sajnos ezek a kezelések nem olcsók, sőt... Ilyen esetben én igen is engedném, hogy támogatott legyen a kezelés, vagy legalább egy része. Mert bizony ez egy életre megkeseríti egy ember életét. Tapasztalatból tudom!
2014. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!