Visszérműtét utáni tapasztalatok?
Nem tudom, aktuális-e még a kérdésed, de leírom. Nekem elég komoly visszértágulatom volt, két hete volt a műtétem. A műtétig át kell esned néhány vizsgálaton, (labor, belgyógyászat, egyes esetekben mélyvénás ultrahang, altatóorvosi vizsgálat) majd intézménytől függően vagy a műtét előtti napon, vagy a műtét napján fektetnek be. Nekem a műtét napján kellett bemennem, 6.30-ra, előtte való napon éjfélig szabad inni, enni igazából dél körül szabad utoljára, de ha könnyű vacsorát választasz, az még belefér.
A sebész berajzolta a lábamon az eltávolítandó ereket, kaptam ágyat, majd bekötöttek egy infúziót. Ezt azért adják, hogy a gerinccsatorna feltöltődjék kellő mennyiségű folyadékkal. Amikor jött értem a beteghordó, kaptam egy nyugtatótablettát és átvittek a műtőbe. Ott kaptam meg gerincbe az injekciót, majd kezdődött a műtét. Kicsit elvesztettem az időérzékem, így nem tudom, hogy meddig tartott, de úgy tűnt, hamar vége lett. Visszatoltak a kórterembe, kicsit aludtam, utána olvastam. Délután behozták a kacsát, abba vizeletet kellett produkálni. Ha nem megy, katéterrel segítenek. A gerincbe adott injekció néha a kelleténél tovább blokkolja a záróizmokat és az meg tud akadályozni abban, hogy természetes módon vizeletet üríts. Ilyenkor szükséges a katéter. A műtét napján nem lehet felkelni, másnap viszont nem csak lehet, de kell is. A sebek kicsit feszítettek, meg furcsa volt egy nap után lábra állni combtőig befáslizva, de nem volt vészes. Reggel jöhettem is haza. A lábadozás ideje a műtét súlyosságától függően változik, ugyanúgy a műtét súlyossága és egyéb élettani sajátosságok határozzák meg, hogy hány napig kell véralvadásgátló injekcióval szúrnod magad, elkerülendő a műtét utáni trombózist. Utólag már mindig nagyobb az ember szája, a műtét előtt bennem is volt drukk, de higgy nekem, az egész inkább csak egy macerás türelemjáték, de félni nincs mitől. A műtét napján este, amikor bejött a nővér, kérdezte, hogy kérek-e fájdalomcsillapítót. Nem kértem, mert nem volt rá szükség. Tehát olyan mértékű fájdalmad sincs, amitől félned kellene. Egy kicsi nyilván van, hiszen sebek vannak, ami természetes, hogy fáj kicsit, de igazából nem jobban, mint amikor elvágod a kezed. Egy hét után kiszedik a varratokat, ez sem fájdalmas. Fáslit kb 5 hétig célszerű viselni. Ez idő alatt a lábad úgy fog festeni, mint akit rendesen helybenhagytak, sárga, lila és egyéb színekben fogsz pompázni. Ez természetes jelenség, nem kell tőle megijedni. Minél többet mozogsz (nagyon terhelni nem szabad, lábat lógatni és állni sem, viszont sétálgass minél többet) annál hamarabb szívódnak fel a keletkezett vérömlenyek. A lábra állás kicsit nehézkesebb, mert olyankor a sebek feszítenek, de pár lépés után ez megszűnik és gyakorlatilag sem séta közben, sem nyugalmi helyzetben nem érzel fájdalmat, csak az elinduláskor egy kicsit. Ez az állapot 1-2 hét alatt szűnik meg. Fürödni a varratszedés után pár nappal már lehet, egy gyors zuhany erejéig. Komolyabb áztatós fürdéssel érdemes várni, de ennek pontos időtartamát az orvos elmondja majd. A teljes felépülés és gyógyulás eltart azért néhány hónapig, de 5 hét alatt már gyakorlatilag tünetmentessé válsz.
Bizonyos keresőszavakra ezt a kérdést dobja ki google, uh leírom ide.
Bal lábamban 3 éve hagyományos viszérműtét, brutálisan fájt utána, hónapokig lábadoztam és még most sem az igazi,
Jobb lábamban 2hónapja lézeres műtét, 3 nap alatt már semmi bajom nem volt azóta sincs...
Nagyon megéri spórolni rá!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!