Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 31 éves lányomnak lábszárfekél...

31 éves lányomnak lábszárfekélye van, kezelések ellenére romlik az állapota és nő a seb. Senki nem mondd semmit.2 hónapja jár mindenhova, mégsem tudjuk mi okozta! Büdös kezd lenni a váladék ami folyik belőle. Ha valaki hozzá tud szólni, megtenné?

Figyelt kérdés

Magánorvosra nincs pénz!A kórházi bőrgyógyász pedig úgy viselkedik vele mint egy leprással.Nagyon el vagyunk keseredve,terjeszkedik a seb és csak nézzük tétlenül!

Ha van itt orvos válaszoljon kérem!



2013. ápr. 13. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Van a lányodnak valamilyen más betegsége is? Pl. vénás elégtelenség, visszér tágulat, vagy artéria szűkület az alsó végtagon, vagy mondjuk cukorbetegség?
2013. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A vérkép alapján nem cukorbeteg, más vizsgálatra eddig nem küldték. Két hete szó volt arról hogy érfestésre küldik, de ez elmaradt. Több féle kenőcsöt írtak fel neki,kevert kenőcsöt is, az egyiktől tele lett minden kiütésekkel, abba hagyta. Utána írtak fel a kiütésekre újabb kenőcsöt. Jövő héten "egyik" nap menjen vissza.Most csak tisztítja és kötözi, már a betadint sem meri használni, sokat romlott a seb.Körömvirágot ajánlottak neki, de az allargia miatt nem tudom használhatja-e.
2013. ápr. 13. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem, szóval érfestés még nem volt. De vajon mi ez a seb? Volt talán valamilyen műtétje, és a műtéti seb nem akar gyógyulni? Vagy volt valami balesete, vagy felsértette a bőrét? Vagy ez minden előzmény nélkül alakult ki egyik napról a másikra? És magán a lábon hol van? Egy jó fényképet nem tudnál ide linkelni a lányod lábáról, ill. magáról a sebről?

A Betadint bátran használja, nagyon kevés az az ember aki allergiás rá, és valamiféle fertőtlenítő mindenképp kell. Jó lenne ha pezsegtetve is lenne hidrogénnel, de gondolom lehet, hogy az nincs otthon.

Nagyon fontos, hogy tartsátok a sebet patyolat tisztán, kosztól, víztől óvva legyen. A kötözés előtt nagyon alapos kézmosás, a kötszer pedig steril legyen, a seb Betadinos lemosása után kerüljön rá úgy, hogy előtte véletlenül sem ért semmihez. Bár őszintén szólva én nem vagyok híve, hogy a sebeket otthonok kötözgessék, de ez csak az én privát véleményem.

Azt írod, hogy váladékozik a seb. Nem tudod, hogy küldtek-e ebből a váladékból tenyésztésre?

Antibiotikumot írtak fel lányodnak? Ha igen, mit? Szedi rendesen? Mióta szedi, hány napi adag van még hátra?

Amúgy sok esetben a közönséges méz sokkal gyorsabban tesz csodát mint ilyen-olyan krémek, kenőcsök.

Egyelőre ennyi jut eszembe, a végére még annyit tennék hozzá, hogy szerencsésebbnek tartanám, ha nem bőrgyógyászhoz járnátok ezzel hanem mondjuk sebészetre.

2013. ápr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat betartjuk amiket javasoltál! Úgy néz ki, a körömvirág kenőcs beválik. De mézzel is kenni fogja. Meg fogom írni ide, hogy mi volt a hatás! Ha esetleg másnak is segíthetek vele.
2013. ápr. 14. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a nagymamámnak van hasonló problémája. Hát nem akarlak megijeszteni, de évek óta kezelésre jár. Jelenleg curiosa és ialugen kenőcsökkel kenegeti valamint hámosító krémmel amit úgy kevertek ki neki. Kötözni is kell a lábát. A bőrgyógyászaton volt bioptron lámpás kezelése ez az amit talán érdemes kipróbálni. Sajnos nála se tudtak semmi érdemi eredményt elérni. Érdemes esetleg az érsebészeten érdeklődni, a lányod még fiatal biztos lehet müteni vagy más kezeléssel rendbehozni. Kitartást és gyógyulást kívánok!!
2013. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi!Már gyógyul szépen..csak lassan.. de gyógyulásnak indult!
2013. júl. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!