Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a gyógyszerekről?

Figyelt kérdés

Reggel 5mg Nebivolol Pliva, 150mg Ibesartan Winthrop.

Magas vérnyomásra ezt kaptam. A diastolés értékem olyan 130-160 körül mozog. Az ABPM szerint 10 perc alatt 129/70 ről 154/85-re véltozott.(végig otthon voltam)

Az EKG szerint egy kicsi rendellenességem van, de nem tudom, hogy mi.

A szív UH holosystolés prolapsust mutatott. Color dopplettel csak enyhe elváltozás mutatható ki.


Szerintetek a gyógyszert abba lehet hagynom valamikor?

Ti szedtétek már valamelyik gyógyszert? Van tapasztalotok a vérnyomáscsökkentőkkel kapcsolatban?


17F


2013. márc. 7. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek jók. Hogy abba lehet-e hagyni, az majd később kiderül. Inkább az orvossal konzultálj, azzal többre mész.
2013. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ami 130-160 körül van neked az a systolés érték. Amúgy Az Irbesartan kifejezetten magasvérnyomásra való, a Nebivolol vérnyomáscsökkentő és ritmusszabályozó. Sajnos ezeket(vagy más hasonló hatású tablettákat) egész életedben szedni kell. Amikre kapod nem olyan betegségek,mint pl.a torokgyulladás,h a gyógyszertől elmúlnak.
2013. márc. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

A systolét akartam leírni, bocsánat :) Köszönöm, hogy javítottál.

2013. márc. 23. 16:28
 4/6 anonim ***** válasza:
OK!Bocs,csak azért javítottam,mert ha a dyastolés ennyi, akkor ... :)
2013. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A diastolém is volt már 135, és akkor a systolém 230 volt :) de túléltem
2013. márc. 24. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Azannnyaaaa!! Szedd a gyógyszereket!
2013. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!