Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon félek? (Ugye nem azt...

Nagyon félek? (Ugye nem azt jelenti hogy. (Folyt lent)

Figyelt kérdés
Mamám meghalt 1 hete és én pathologiárol nézek videokat neten hogy milyen a hütö meg ilyenek ugye nem azt jelenti hogy én is oda megyek hogy megérzem?:'(( érdekel hogy milyen
2013. febr. 27. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Mit érzel meg? Miért kellene odamenned? És mi érdekel, a hűtő vagy a patológia maga?


Részvétem a mamád miatt.

2013. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A pathológia érdekel és attol félek hogy azért mert megfogok halni 17 éves vagyok:'(
2013. febr. 27. 21:06
 3/12 A kérdező kommentje:
Meg lógni akaro ka sulibol és rájöttem hogyha nem mondom el szarsz lesz mert lelkiismeret furdalásom lesz ugye ez nem azért van?
2013. febr. 27. 21:38
 4/12 anonim ***** válasza:
Beszélj a családoddal, ha kell pszichiáterrel a problémádról. Beszélned kell a problémáidról, hogy fel tudd dolgozni a veszteséget.
2013. márc. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olyanokat nézek hogy van e élet a halál után érdekel de ugye nem azért?:( ma volt a temetés
2013. márc. 1. 21:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes, hogy elkezd foglalkoztatni a halál ilyen esetben. Gyanítom ez volt az első alkalom, hogy ilyen ,,közelről" találkoztál vele, ezért is ébredt fel benned a kíváncsiság. Normális, hogy tudni akarod milyen a pathológia, hova került a szeretett mamád, sőt az is, hogy keresel egy kapaszkodót a világban, hogy van élet a halál után. De ezek nem azt jelentik, hogy meg fogsz halni, és ez egy rossz előérzet, hanem azt, hogy fel kell ezt a szomorú dolgot dolgoznod. Mindenkinél másképp megy ez, van, aki magába zuhan, te pedig körülnézel és érdeklődsz a világban, és ez nem baj. Lehet, ha beszélgetsz a szüleiddel, testvéreiddel, barátaiddal róla, már attól meg fog könnyebbülni a lelked.
2013. márc. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen de sokszor van halál félelmem de mért?
2013. márc. 1. 22:20
 8/12 A kérdező kommentje:
Amugy 2.alkalom de akkor még kicsi voltam kb 10 12 éves
2013. márc. 1. 22:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért lehet halálfélelmed, mert ilyenkor tudatosul, hogy mindenki halandó. A nagyszülők, szülők, akik kiskorától fogva az ember biztonságát és támaszát adják, ők is ugyanolyan esendőek, mint mindenki más. Az emberben az a kép alakul ki, hogy ,,velük nem lehet baj, ők mindig vigyáztak rám és fognak is". Aztán mikor mégis meghalnak, akkor döbben rá az ember, hogy tényleg ez vár mindenkire, még saját magára is. Ezért félsz talán most a haláltól. Valószínű, hogy amint csillapodnak a viharok a lelkedben, a halálfélelem is el fog múlni. Szervezz olyan programokat pl. a barátaiddal, amik elvonják a figyelmed erről, akkor talán könnyebben túl leszel rajta.
2013. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És ha mégis mert megfogok?
2013. márc. 1. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!