Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet véradó olyan személye,...

Lehet véradó olyan személye, aki marijuánát szív?

Figyelt kérdés

Azon a részen már rég túl vagyunk, hogy káros-e vagy sem.. Szóval most nem olyanoktól várok válaszokat, akik nagy fűellenesek, mert azok inkább... ---> (olvassatok csak utána a marijuánával kapcsolatos kutatásoknak, nézzetek dokumentumfilmeket, ne pedig itt okoskodjatok nekem)


Na most, hogy ezt tisztáztuk, az lenne a kérdésem, hogy ha elmegyek vért adni, mert ritka a vércsoportom és szeretnék feláldozni belőle a közjónak, akkor lehet-e bajom abból, ha marijuána fogyasztó vagyok? (ezek mind csak feltevések, nem magamról beszélek) Először is vizsgálják-e a vérben a nyomait, ha találnak akkor rendőrt hívnak-e.... ez érdekelne.


Köszönöm a normális válaszokat, a többit pedig nem.


(de most tényleg.. mielőtt valaki idejönne világot megváltani az antifüves beszédével, amit jelzem el sem fogok olvasni, azelőtt gondoljon bele, hogy vajon miért is legális már 14+ államban, Kanadában és néhány EU-s országban a fű. Szóval ezeket kérem mellőzni)



2013. febr. 9. 13:31
 1/5 anonim válasza:
83%
Nem vagyok benne biztos, de van szerintem sok mindent megnéznek véradás előtt a vércsoportot, hogy vírushordozó vagy-e, szerintem azt is, hogy van-e drog a véredben.
2013. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
83%

Az ismerősöm úgy ment el vért adni, hogy előtte 10 perccel is szívott. Simán levettél tőle a vért.

Aki azt megkapta, jól járt :)

2013. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 an00nym ***** válasza:
100%

elvileg nem, de gyakorlatban nem igazán foglalkoznak vele, rendőrt biztosan nem hívnak, kötelező orvosi titoktartásról nem hallottál még?


egyébként nem legális csupán dekriminalizált vagy orvosi célokra engedélyezett 17államban, illetve számos -köztük EUs- országban is

a világon először Coloradoban és Washingtonban lett legális néhány hónapja

2013. febr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt alapvetőnek tartom, hogy valaki tudja, hogy kiknek legális, ezért nem gondoltam, hogy fontos leírni... de akkor javítom magam, hogy ne legyen másnak oka belekötni a részletekbe, mert igazából nem ez volt a kérdésem lényege. De, hallottam már orvosi titoktartásról, csak ez most jutott eszembe, hogy leírtad. Szóval köszönöm a választ! Válaszokat.
2013. febr. 9. 14:19
 5/5 Vincent88 válasza:

Romániába, Pl NAgyváradon, 7darab 9.35LEj értékü, étkezési utalványt adnak, véradásért, amit bármire lehet költeni. kb 65lej, ami... 4000FOrint kb.


Amugy, szerintem nem nézik a Füvet, az külön le kellene tesztelni... igazából nem számít semmit... ;), szerintem nyugodtan adhatsz... amugy meg, csaknem a hónap minden napján van be füvezve, vagy igen?

2013. júl. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!