Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet mentőtisztből orvos?

Hogy lehet mentőtisztből orvos?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy van olyan h elvégzem a mentőtisztit, utána megyek egy 2 éves egyetemi kiegészítőre, majd leteszem a PDH-t (3-5 év), s megkapom a doktori címet a nevem elé. van ilyen tényleg?

1. Milyen kiegészítő kell?

2. Hogy megy utána a PHD?



#orvos #PhD #mentőtiszt #egyetemi kiegészítő
2013. jan. 28. 20:03
 1/6 bensdorp ***** válasza:
100%
Doktori fokozatot valóban szerezhetsz diploma utáni PhD-képzéssel, de orvos csak úgy lehetsz, ha elvégzed az orvosi egyetemet elejétől a végéig.
2013. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló jól írta.
2013. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

jó, de akkor hogyan kaphatom meg a doktori címet a nevem elé? Azután h meg van a mentőtiszti. Mit kell tenni? Értem hogy PHD. De pontosabban nem tudnátok segíteni? Küldtem már egy csomó emailt az egyetemeknek -nem válaszoltak....-, meg a felvi.hu-nak is de ők se válaszolnak.

Külföldön tartózkodom, ezért nem nagyon tudok hívni....

Viszont az idő meg szorít. Tudnátok egy picit részletesebb segítséget adni?

2013. febr. 25. 13:43
 4/6 bensdorp ***** válasza:
Orvosin és gyógyszerészetin nyáron kell beadni a jelentkezést a doktori iskolának. [link] Kell egy intézet, ahova felvételizel (rendszerint az a hely, ahol eddig TDK-ztál).
2013. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha orvos szeretnél lenni, akkor ki kell járnod a teljes orvosi képzést. Ha van mester képzésed, vagy azzal egyenértékűd, akkor mehetsz onnan is PhDzni. Szóval szerintem aki ezt mondta, az arra gondolt, hogy Te most elvégeztél egy alapképzést, vagy egy főiskolát, amit azzal egyenértékűnek tarthatnak és ahhoz, hogy PhDzni mehess, el kell végezned a mesterképzést (msc-t).

A dr. és Dr. között van különbség, az egyik az egyetemi végzettséget jelöli, a másik tudományos fokozat. A dr.-t az orvosok, a gyógyszerészek és a jogi karon végzettek kapják meg automatikusan a végzéssel, a PhD-val járó Dr. cím nem egyenlő ezzel, az egy tudományos fokozat, amit az egyetem ma már saját jogkörön adhat ki. PhD képzésről infót az egyetemen működő doktori iskoláktól tudsz szerezni a legkönnyebben, érdemes több helyre elmenni, mert legnagyobb részben a felvételi elbeszélgetés dönti el a sorsod és ha már megvannak a saját embereik, vagy olyanok mennek oda, akik már konkrét kutatási tervvel érkeznek, akkor nem fogsz bekerülni. A doktori képzés nem igazán óralátogatásból áll, hanem egy disszertáció megírásából és az ahhoz szükséges kísérletek, tanulmányok elvégzéséből (néhány órára kell csak bejárni, amit a témavezető előír). 3 éved van rá alapvetően és ma 100ezer forint az ösztöndíj, ha államin csinálod. Ajánlom, hogy keress meg valakit egy Neked tetsző doktori iskolából, ha PhDzni szeretnél, ülj le vele beszélgetni, hogy lenne-e adott esetben a témavezetőd és milyen témái vannak, amiken dolgozhatnál. Ha megvan a témád és támogat, akkor nagyobb eséllyel kerülsz be. Ha elvégzed, nem orvosi címed lesz, hanem tudományos fokozatod, ami a "hierarchikus rendszerben" magasabb helyen áll.

Sajnálom, hogy a felvi-től nem válaszoltak, ott is kell leadni papírokat a felvételihez, de a doktori iskolák többségén van olyan ember, aki az adminisztrációval foglalkozik és fog tudni segíteni, ha arról van szó.

Remélem, tudtam segíteni!

2013. márc. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!!!

Rengeteget segítettél!!!!

Mindent értek :)

2013. márc. 9. 11:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!