Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elakadási szindróma? (Többi lent)

Zs. kérdése:

Elakadási szindróma? (Többi lent)

Figyelt kérdés

18 éves versenyúszó vagyok.(heti hét úszás két kondi), mostanában az

úszó edzéseken tapasztaltam a

fentebb említett betegség jelenit. Rettentően fáj és a fájdalom csak

fokozatosan növekedett abba kellett hagynom és több napot kihagyni.

(Több orvosnál is jártam azt se tudták mi ez vagy hogy mi a bajom

nekem kellett megkeresni az interneten.)

Ha valaki tud valamit erről kérem ossza meg velem.


2012. dec. 20. 14:52
 1/5 tetris ***** válasza:

Szia! Nem vagyok orvos, csak laikus. Ha a fájdalom fizikai-szervi okát több orvos sem találta, akkor valszeg lelki okok vannak a háttérben.

A heti hét úszás, és még két kondi, hatalmas megterhelés a szervezetednek. Néha muszáj lenne pihenned, mást is csinálni, mint mindig csak a testedzést. Szerintem a szervezeted üzent neked a fájdalommal, hogy túlzásba vitted a terhelést, hogy ez már sok, ez már káros. Hallgass a szervezeted jeleire, nem véletlenül fájdult meg. Az egészséged, az életed mindennél fontosabb, még az olimpiai aranyéremnél is, meg akármilyen versenynél is. Én úgy látom, szerintem túl vagy erőltetve.

2012. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia

Lehetséges hogy igazad van. De azt nem tartom normálisnak hogy 5 nap pihenés után is ugyan úgy jelentkezik ez a fájdalom főleg az edzések végén. Itt találtam a tüneteimnek megfelelő betegséget:

[link]

Elakadási szindrómáról azonban még az orvosok nem is hallottak!:S

2012. dec. 20. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell orvosnak lenni, csak képesnek lenni némi forráskritikával olvasni a netet, hogy lássuk, mi történt. Az, amit le is írtál: "Itt találtam a tüneteimnek megfelelő betegséget". Addig kerestél, amíg találtál valamit, amit felületesen rá lehet húzni a tüneteidre, de nincs kifejtve, nem győződtél meg róla, hogy ez az egy lehetőség (differenciáldiagnosztikáról hallottál már?), és fejedbe vetted, hogy márpedig neked ez van, és az orvosok a hülyék, mert nem hallottak róla.


De nem csoda, hogy nem hallottak róla, mert egy minimális netes keresés kimutatja, hogy egyesegyedül abban a belinkelt cikkben fordul elő. Valamint még egy oldalon, ahol a cikket valószínűleg egyszerűen lekoppintották vágólappal (ez a lopás egyik fajtája), hacsak nem dolgozik ott az az orvos, aki az eredetit írta, ezenkívül a te két kérdésedben itt és az orvostudakozón, ahol a doktornő szintúgy csodálkozott rajta.


Ugyanabban a cikkben szerepel a jól ismert befagyott váll szindróma, arra viszont sokkal több találatot fogsz kapni.


A Google kidob még valami német oldalt a keresésre, ahol volt arcuk Google fordítóval "magyarra" "fordított" szövegförmedvényt föltenni azon a címen, hogy van magyar oldaluk is, ebből két sort elolvasni is kínszenvedés, de érdekes látni, hogy egy egész másik betegséggel, a karpális alagútszindrómával hozzák összefüggésbe mint idegelakadási jelenséget. Talán a cikket szerző doktornő (aki szakorvosjelölt, azaz még nem szakorvos) is ilyesmire gondolhatott, talán ő is lefordított valamit valahonnan.


Az összes információ, amire az öndiagnózisodat építed, az alábbi nyúlfarknyi szöveg: "Az elakadási szindróma során, a fájdalom általában fokozatosan kezdődik, majd a fizikai aktivitással párhuzamosan nő. Ebben a kórképben a váll forgatásában részvevő izmok és inak sérüléséről van szó, valamint a körülöttük lévő nyáktömlők gyulladásáról. Súlyosabb esetben az ín szakadása is bekövetkezhet."


A megkerülhetetlen tények a következők:

* Az "elakadási szindróma" egyetlen helyen szerepel a neten, nem egy bevett kifejezés, nem szerepel az orvosi tananyagban. Valószínűleg a hivatalos nevezéktanban sem. Nem tudni, pontosan mire gondolt a szerző, de látható, hogy sem az általad felkeresett orvosok, sem az orvostudakozo.hu-n megkérdezett tapasztalt szakorvos nem hallott róla és nem értette, mit akarsz, mivel nem mondtad el érthetően a tüneteidet.

*A fenti szöveg egy laikusoknak szánt rövid leírás, amiből még az sem derül ki, hogy mi is az az elakadási szindróma.

*Ez a szöveg nem tudományos igényű (nem is azért készült), nem orvosi szöveg, nem alkalmas diagnózis felállítására. Ez egy semmitmondó szöveg, ami nem a doktornő tudását minősíti, egyszerűen ez nem arra a célra készült, hogy szakember alaposabban tájékozódhasson belőle.

*Ez a szöveg nem alkalmas kezelés meghatározására sem.


Tehát nem arról van szó, hogy az orvosok mind hülyék, de te megtaláltad a tutifrankót, hanem hogy a felkeresett orvosok nem tudtak rájönni a problémád valódi okára. Lehet, hogy ennek tényleg a képzetlenségük az oka, még az is lehet, hogy ezt a szindrómát most írták le valami német szaklapban, és egyedül a webbetegre cikket író doktornő olvasta a magyarok közül, de az is lehet, hogy van egy nem triviálisan diagnosztizálható problémád.


Sportolóként azt mondom neked, hogy mindenekelőtt pihentetni kell ilyenkor a fájó testrészt és türelmesnek lenni. Inkább most hagyj ki pár hetet az edzésből, mint később egy évet. (Lásd Szávay Ágnes esetét.) Azt szokták mondani, hogy pihenj addig, amíg a fájdalom teljesen elmúlik, majd még egyszer annyi ideig. Tudom, hogy türelmetlen vagy, de nem mondhatok mást! Ha egyébként tényleg az van neked, amit linkeltél, abban világosan szerepel a GYULLADÁS szó, ami pihentetést, borogatást, gyulladáscsökkentők szedését jelenti.


Gyógymasszőrként azt mondhatom neked, hogy olvasd több kritikával az egészségügyi információkat. Én sem hallottam még ilyesmiről, pedig -- bár nem vagyok orvos -- elég sokat tanultam a váll működéséről és problémáiról, de persze ez nem jelent semmit. Ez a válasz: [link] már sokkal többet.

Éppenséggel mondhatnám, hogy kezelni fogom a rotátorköpenyedet, ami szerinted a problémát okozza, csak éppen rendes diagnózis híján ezzel éppen akkora eséllyel ártanék, mint használnék. Szóval mindenekelőtt pihentetés, pihentetés, pihentetés.

2012. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az elkeseredettség és a mielőbbi megoldás keresése vezérelt az internetre. Ahol ez az egy említett jelenség tartalmazta részlegesen a problémáim.

Nem mondtam hogy az orvosok hülyék és képzetlenek de úgy gondolom 2 sportorvos, 2 ortopéd/sebész, 1 háziorvos valami épkézláb dolgot mondhatott volna. Azt mondták biztos csak meghúzódott, viszont a fájdalom valahol a kulcscsont környékén volt érezhető.

A befagyott váll szindróma egyik tünete sem szerepelt az enyéim között.

Mindennek ellenére köszönöm a segítséged!

2012. dec. 20. 18:15
 5/5 anonim válasza:
Szia, nekem is ilyen töneteim vannak, 90 kg mal vállazztam fej fölött azóta nem mulló fájdlamam van kulcsont tetejénél, ez a szindrómás dolog illik rá, Csak terhelésre mozgatásra fáj lassan 2 hete, te mit csináltál vele jobb lett? Én azóta nem tudok mellezni se, egyszer fekudtem a 100 kg alá de olyan erzesem volt hogy menten elszakad vmi a vallamba . azóta csak bicepsz meg tricepszezni tudok. Légyszi segits
2014. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!