Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A tüdőszűrő minden "bajt"...

A tüdőszűrő minden "bajt" kimutat?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindet, mivel nem rétegfelvételeket készít, mint a CT.
2012. dec. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, megtudnál nevezni 1-2 dolgot amit nem mutathat ki?
2012. dec. 13. 19:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. dec. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit nem mutat ki? Pl. a korai rákot, vagy a szív mögötti területen lévő problémát.
2012. dec. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá ennyire, de azt tudom, hogy bizonyos daganatokat sem tud kimutatni, ezt sajnos egyik rokonomnál fordult elő.
2012. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam valahol, hogy az alap tüdőszűrő vizsgálaton egy 10x10 cm-es(kb. polaroid) nagyságú képet készítenek, és összevetik a korábban készített, szintén hasonló nagyságú röntgen felvétellel. Ha esetleg eltérés észlelnek, akkor készítik el a nagyobb képet.

Szóval nem tudom, ekkora képen mit vesznek észre.

De alapjában véve csak azt vizsgálják, hogy TBC-s e az illető, és azt írják csak rá a papírra, hogy gümőkórtól mentes.

Szerintem anyukámét simán benézték, mert neki évente kellett tüdőszűrőre mennie a munkahelyén, és valószínűleg nem vették észre a kisebb daganatos csomókat, mert amikor következő évben volt szűrésen, már nagyon nagyok voltak a csomók, és műthetetlenek.

2012. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrő kisméretű filmre fényképez ezért csak egy beszűrődést lehet csak észlelni.Ha valamit látnak akkor behívják a pácienst és csinálnak egy mellkasméretű röntgent.
2012. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Amúgy apukámnál legutóbb "észrevettek" valamit a jobb oldalon a szűrésen, és behívták újabb felvételre. A röntgenes meg tévedésből a bal oldalról röntgenezte meg. :S

Apukám utána gondolkozott otthon, hogy ő úgy emlékezett, hogy a jobb oldalt mondták, úgyhogy visszament, hogy készítsenek még egy felvételt. A röntgenes újra a bal oldalról akart felvételt csinálni, apukám szólt, hogy jobb oldalról kéne, és így csinálták meg végül normálisan. Persze nem volt semmi, de apukámnak volt 2 hét álmatlan éjszakája. :S

2012. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem, nem mutat ki minden bajt. Nagyon sok tüdő/mellkasi problémát csak extrém esetben mutat ki, másokat pedig csak későn. Olyat konrétan nemtudok mondani amit semmiképpen nem mutat ki, de csak extrém ritkán mutat ki:

HXT/PTX-et, kezdődő gyulladásokat, dohányzás okozta elváltozásokat, tüdőembóliát, sugáráteresztő idegentestet, meg még jópár dolgot.


Amit esetleg kimutathat: alapvetően TBC, de esetleg látható lehet rajta daganat, egyes fejlődési rendellenességek, rekeszsérv, varixok/kollaterálisok.


Azt vedd azért figyelembe, hogy a tüdőszűrés gyakorlatilag kizárólag a TBC kimutatása végett jött létre. Erre jó (bár ebben is vannak viták), másra csak erősen korlátozottan. Daganatot is sokszor már csak későn látja meg. Csak és kizárólag valamilyen betegség gyanúját tudja felvetni, diagnózis felállítására kevés (ahhoz minimum egy oldalirányú mellkasröntgen kéne + nem 10X10-es képnek kellene lennie).

2012. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. dec. 14. 09:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!