Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pénteken reggel megyek vérvéte...

Pénteken reggel megyek vérvételre és nagyon félek, mert 10 éve voltam legutóbb vérvételen, és nem tudom mennyire fog fájni amikor megszúrnak. Hogyan tereljem el a gondolataimat a fájdalomról?

Figyelt kérdés
vérvétel
2012. dec. 4. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nemrég voltam és szintén féltem, de nem néztem oda, szinte semmit nem éreztem, pár másodperc és már mehettem is.
2012. dec. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetris ***** válasza:
Sehogy. Amikor az embert megszúrják, az kellemetlen. De egy felnőtt ember tisztában van vele, és elfogadja, hogy ennyi áldozatot meg kell hoznia az eégszsége érdekében. Legyen annyi önuralmad, tartásod, büszkeséged, hogy azt a fél perces kis kellemetlen érzést kibírod.
2012. dec. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól látszik a vénád és nem kell keresgélni, akkor nem fog fájni.
2012. dec. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, jó hogy írod, az mindenképp megelőzi a bénázásos kellemetlenségeket, ha kicsit edzel a szúrandó karodra, mert akkor jobban látszódik a véna, és valószínűleg nem szúrnak mellé. Én plazmaadás előtt mindig edzek kicsit súlyzóval, hogy bedurranjon a karom, és simán menjen nekik a szúrás.
2012. dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és ha most délután elkezdek edzeni, és lesz egy kis izomlázam akkor az el fog múlni amikor eljön a vérvétel napja?
2012. dec. 4. 18:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha teheted, akkor pont a vérvétel előtt, vagy minél később, mert a vénáid térfogatnövekedése nem marad meg túl sokáig, kb fél óráig még rendben van.
2012. dec. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én holnap megyek vérvételre, és ez lehet, hogy betegesen fog hangzani, de még szeretem is. :) Nekem már volt, hogy mellészúrtak, és kicsit bekékült a helye, de még az sem fájt, tehát a rendes végkép nem fog neked sem. :)
2012. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!