Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Örökletes trombózis?

Örökletes trombózis?

Figyelt kérdés

Jövőre családot szeretnénk a párommal. Édesanyám tüdőembóliában halt meg, mikor én pár napos voltam. A háziorvosom(aki kiment anno édesanyámhoz) mondta, hogy végeztessek el egy vizsgálatot mielőtt gyereket szeretnék, mert ez örökletes hajlam lehet. Mondta, hogy ő segít - ugye tőle kell a beutaló -, felhívja nekem azt a helyet, ahol ilyet csinálnak, de még ő sem tudja...és utána hívjam amjd vissza őt. Két teljes rendelési időben hívtam másnap és harmadnap őket, senki nem vette fel. Voltam bent nála utána, és hogy "jaa igen igen"...felírta a naptárába!!, hogy majd jövőhéten felhív. Azóta sem hívott.


Egy kicsit egészségügyi és érzelmi kérdés is ez. Mostanában folyton arra gondolok, hogy ez az orvos mindig is ilyen "leszarom" stílusú volt, pedig nem ezt mutatja. Szerintetek lehetséges, hogy még élhetne az édesanyám, ha körültekintőbbek lettek volna az orvosok?


A másik kérdés! Annyit tudok, hogy valahova pestre kell majd felmennem. A házidokim - ahogy leírtam - nem veszi a fáradtságot. Ilyenkor mi a bánatot csináljak vele? Tőle kell a beutaló, de ha őt nem érdekli, akkor én mit tehetek az ügy érdekében?


Köszönöm a válaszokat!


2012. nov. 29. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmondod a nőgyógyászodnak, hogy előfordult a családban trombózis ill. embólia, ráadásul a szülés kapcsán, úgyhogy küldjön el vizsgálatra.
2012. nov. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keress maszek érsebészt, az majd elküld érfestésre, abból megállapítják, hogy mennyire van elmeszesedve az ereid.
2012. nov. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Szerintetek lehetséges, hogy még élhetne az édesanyám, ha körültekintőbbek lettek volna az orvosok?"


20-30 évvel ezelőtt még nem léteztek ilyen vizsgálatok, legalábbis nem voltak ilyen kifinomultak. A genetikai összefüggésekre is inkább az utóbbi években fektetnek ekkora hangsúlyt és valószínűleg anyukás felmenői között nem is volt olyan, akinek trombózisa lett volna ( de nagy valószínűséggel, a te nagy- vagy dédszüleid idejében ezt nem is tudták megállapítani)

Szerintem ne agyalj azon, hogy megmenthették volna-e édesanyádat, mert valószínűleg a válasz: nem.


A háziorvosoddal kapcsolatban pedig azt tudnám javasolni, hogy járj addig a nyakára, ameddig nem kapod meg a beutalód, hiszen ez elsősorban a te érdeked. Ilyen esetben nem szabad szégyenlősnek vagy túlságosan jólneveltnek lenni!

2012. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát nem csak a házidoki, hanem a nőgyógyász is adhat beutalót?
2012. nov. 29. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, adhat a nőgyógyász is. Sőt, ha elmész belgyógyászhoz, szerintem még az is adhat.
2012. nov. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írnak a terhesség és a trombózis veszélyéről, ha örökletes a trombózis

2012. nov. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Budapesten :

dr. Kispál Mihály Csaba

belgyógyász-hematológus-onkológus

Az örökletes trombofília kivizsgálása Budapesten az Országos Gyógyintézeti Központban (Szabolcs utcai kórház) történik.elérhetőségét az Orvos tudakozó : [link]

2012. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elérhetőségeim

E-mail


Telefonszám


Mobil

+36 (30) 415 8528

Web


www.onkologiaszentes.hu


Skype

dr.kispal.mihaly

2012. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!