Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi számít alacsony pulzusnak...

Mi számít alacsony pulzusnak (nem vérnyomásnak), ami már baj, főleg egy szívbeteg embernél?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy mi számít magas pulzusnak, örülnék , ha lenne köztetek valaki,aki meg tudná mondani, hogy mi számít normális pulzusnak.Mindennap nézem és nem tudom eldönteni, hogy elmenjek-e a kardiológusomhoz, pedig már több, mint 7 éve járok hozzá. Sokáig nagyon magas volt. Aki tud segítsen, előre is köszi.
2012. nov. 7. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A normál, nyugalmi pulzus 65 és 85 között van.

A pulzusod volt régen magas és kezeltek gyógyszerrel?

Mert én olvastam, hogy akit kezeltek gyógyszeresen magas pulzusra, azoknál előfordul, hogy utána pont az ellenkezője, alacsony pulzusa lesz.

Ez nálam is így volt, mikor terhes voltam, akkor szívritmus szabályozót kellett szednem, szülés után már nem és utána nagyon alacsony pulzusszámokat mértem, ilyen 40-50 körülieket. De aztán végül ez is rendeződött.

2012. nov. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Szívbillentyű-elégtelenség mellett kell szednem ezt a gyógyszert,(ha sikerül híznom, műtenek) aztán csináltam hülyeséget és kaptam mellé még két másik gyógyszert, lehet, hogy ez is közrejátszik. Olyan lehetőség fenn áll, hogy annyira lelassul a pulzusod, hogy már a gyógyszer sem segít? Mert engem még nov.5-én a kardiológusom hívott, hogy azonnal menjek el hozzá, mert beszélni akar velem. Csak, akkor még egy másik klinikán voltam. Nekem jelenleg 45 körül van a pulzusom, ha sétálok is, akkor 54. Amit gyógyszert szedtem az beállította 65-re. Köszönöm a válaszod.
2012. nov. 8. 08:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!