Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Doktor Úrnak megtilthatom,...

Doktor Úrnak megtilthatom, hogy információkat adjon ki közeli hozzátartozónak?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, csütörtökön műtenek lágyéksérv miatt. Édesanyám minden lében két kanál típus. 11kor műtenek, de már 12-re be akar jönni hozzám, hogy lássa mikor felébredek. Kedves páromat (gyerek anyját) szinte a közelembe se akarja engedni, mert Ő akar ápolni (anyám). Sőt még a hálapénzt is Ő akarja majd a Dokinak adni. Ilyenkor megtilthatom, hogy a doktor információt kiadjon rólam édesanyámnak?

2012. nov. 4. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen igen.
2012. nov. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megkérheted a doktort és ezt neki tiszteletben kell tartania.

Viszont ha anyukád rákérdez miért azt elmondja, hogy te kérted meg. Ezt én előre elmondanám az anyámnak, hogy azért csinálom, mert felnőtt vagyok és igen én kérem meg az orvost, hogy nem mondjon neki semmit. Ez az én saját döntésem. Mi beszélgettünk az anyámmal az élni és élni hagyni elv kérdésköréről. Én megkérdeztem tőle, hogy szerinte a mi viszonylatunkban ez mit jelent. Azóta elég rendesen békén hagy, szerintem volt benne egy kis sértődés is. De ha neki ez kellett. Hozzáteszem azóta is szeretem az anyámat.

2012. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szeretem én is az édesanyámat. De most már tényleg sok. Műtét előtt még dolgozok + még van 1-2 elintézni való dolgom. A párommal és kislányommal szeretnék lenni, mikor tudok, erre anyám minden áron délutánonként jönni akar, hogy lásson a műtét előtt. Én pedig a szűk családommal lennék, mert míg kórházba leszek velük sajnos egyáltalán nem fogok tudni találkozni, csak telefonon tudunk beszélgetni. Kislányom pedig 22 hónapos és már most rossz, hogy pár napig nem is látom.
2012. nov. 4. 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Cselekvőképes személy maga dönthet arról, hogy kinek adjon információt az orvos.

Ha te azt akarod, hogy csak és kizárólag téged tájékoztassanak, akkor azt az orvosnak tudomásul kell vennie és ahhoz kell magát tartania.

2012. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. nov. 4. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!