Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A testem melyik részén lehet...

A testem melyik részén lehet kitapintani legjobban a szívdobogásomat?

Figyelt kérdés
Ha kitapintom mennyire pontos az, szóval mennyire érzékelem pontosan hogy jól dobog-e meg ilyenek?
2012. okt. 16. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk a szíved fölött....:D
2012. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A csuklónál és a nyaki ütőérnél szokták kitapogatni a szívdobbanást.
2012. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nyakamon, de ez szerintem változó, haveromnak pl a nyakán alig érezni, de a csuklóján tökéletesen.

Hogy mennyire pontos? Hát, szerintem eléggé, mivel mindenütt ugyanannyi "lökést" érzel, ahányat dobbant a szíved. Vagy ha nem, akkor ott valami nagy gáz van :P

2012. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A "szívdobogást" mellkas szívhez legközelebb eső részén lehet kitapintani. Annak már nagyon durva eltérésnek kell lennie, amit te tapintással észreveszel magadon, ezzel felesleges is foglalkozni.

Amit a többiek mondtak, hogy csuklón vagy nyakon tapintották, az a pulzus, ami nem felel meg pontosan a "szívdobogásnak".

2012. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem a nyakomon eleg konnyen kitapinthato, de a csuklomon is erosen erezni a pulzusom. Legjobban talan a konyokhajlatomnal tapinthato, ott rendesen szabad szemmel is latni, hogy luktet az er.


21/L

2012. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!