Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol panaszolhatom be a háziorv...

Alyobi65 kérdése:

Hol panaszolhatom be a háziorvosomat?

Figyelt kérdés
Évek óta járok másik megyébe, (illetékességen kívül) szakrendelésre. Most is lebeszéltem az ottani orvossal, hogy fogad, de mondta vigyek beutalót. Az én háziorvosom nem hajlandó beutalót adni, mondván, hogy oda nem tud adni, mert a körzetünkben is van ilyen szakrendelés. Könyörgöm, mikor évek óta oda járok, ott mütöttek, nem gondolja h most átmegyek egy másik dokihoz és magyarázkodom, h mi a bajom. Ráadásul azt olvastam, hogy indokolt esetben kérhetem a beutalót illetékességen kívül is. Ezért úgy döntöttem, hogy panaszt szeretnék ellene benyujtani. De nem tudom, hogy hová címezzem. Kérlek segítsetek! Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi ilyenkor a teendő?

2012. okt. 9. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:

a háziorvosod csak a területileg illetékes szakrendelésre utalhat be, vagyis jogszerűen járt el.

Egy megoldás van: vidd át a kártyát helyi háziorvosi szolgáltatóhoz. Nem tart semeddig sem.

2012. okt. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, most változott ezzel kapcsolatban a törvény nem rég. Ennyit a szabad orvosválasztásról. :o(
2012. okt. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

(Zárójelben csak, mert nem vagyok ebben biztos. De valami olyasmit hallottam, hogy már nem kötelező a területileg illetékes dokihoz menni. Hanem bárhol választhatunk háziorvost, ezzel is értékelve az ő tevékenységét. Tehát ha egy doki annyira szemét, akkor előbb utóbb bezárhatja a praxisát, mert aki tud, az máshova fog elmenni...

Nem tudom igaz-e, jó lenne, ha valaki aki biztosan tudja leírná, így van-e! Mondjuk nem tudom hogy egy adott orvos minden esetben elvállalja egy messzebbről érkező háziorvoslását, vagy sem...)

2012. okt. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem igazán értek veletek egyet, de majd tájékoztatlak benneteket mire jutottam. Betegjogi képviselőhöz fordultam.
2012. okt. 11. 08:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Az orvos nem hibázik, csak betartja a szabályokat. Illetékességi területen kívül eső szakrendelésre NEM adhat beutalót, csak indokolt esetben.

Indokolt eset az, ha a a beteg állapota azt kívánja meg, hogy máshol vizsgálják ki. Pl. ha a kis városi kórházban nincs andrológiai szakrendelés, akkor beutalhatja a megyei kórházba is, hiába esik az illetékességi területén kívül.

Az, hogy Te máshol tartózkodsz, mint az állandó vagy ideiglenes lakcímed a lakcímkártyán, az NEM indokolt eset. Ezt értsd így, hogy az orvost megbüntetik, ha ezért neked máshova állít ki beutalót. De ezt a betegjogi kv is elmondja majd.

Át kellett volna vinni a "kártyádat" területileg illetékes háziorvoshoz. De ezt más leírtam valamelyik első hsz-ban...

2012. okt. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Fő szabályként, valóban az körzetbe kellene utalni az orvosnak, de mivel már évek óta illetékességen kívül kezelnek, ezért jogom van oda menni. A betegjogi képviselő tájékoztatása szerint is. Sőt már tul is estem a vizsgálaton, beutalóval, amit kénytelen volt a háziorvos kiállítani. A közeljövőben be is kell feküdnöm a kórházba utókezelésre, s minden további nélkül fogadnak. Jelenleg így áll a helyzet. S mivel vállalkozásban van az orvos, így vagy az ANTSZ vagy az orvosi kamaránál lehet panaszt benyujtani.

Egyébként köszönöm a válaszokat.

2012. okt. 11. 22:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ismeretesnek kellene lenni a háziorvosok körében, egy ugynevezett fogadó nyilatkozatnak, amit a beutalástól számított 48 órán belül kell kiállítani, mi szerint a fogadó orvos nem más kárára vizsgál meg. Sajnos ezt nem minden orvos ismeri. :-(
2012. okt. 11. 22:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!