Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem fogadják el?

Miért nem fogadják el?

Figyelt kérdés
Jelenleg külföldön élek,itt van érvényes betegbiztositási kártyám,legutobb hazautaztam ugy alakult hogy orvoshoz kellett mennem,mire a végén kiderült hogy otthon ugye nem vagyok biztositva (tény) de a külföldi betegbiztositási kártyámat nem fogadja el a "rendszer!Ugy tudtam hogy,mivel a másik oldalán a kártyámnak van az ugynevezett Unios rész,tehát alapellátásra jogosit,de nem,nem ez történt,igy a receptet amit kaptam is teljes áron kellett kifizetnem.Hogy is van ez akkor?Köszönöm a válaszokat elöre is.
2012. szept. 7. 08:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos előfordulhat, hogy az orvosi programok nem képesek regisztrálni az EU kártyát megfelelően, ezért az orvosnak ellátás során a TAJ ellenőrző rendszer -mivel külföldön dolgozol- "TAJ érvényes, jogviszonya rendezetlen" statust mutat. Hivatalosan az OEP-be kellene menned, ahol be kellene jelentened a külföldi tartózkodásodat, illetve, hogy ott dolgozol. Ott viszont irtózatos a bürokratikus rendszer, mindenféle papírokat kellene kitöltened, igazolásokat vinni. Nem éri meg :-)

Alapellátást egyébként kaptál, azáltal, hogy az orvos ellátott (ilyen esetben egyébként magáért az ellátásért is lehetett volna pénzt kérni az orvosnak), ennek az anyagi hátterét a te külföldi biztosítódnak és az OEP-nek kellene rendezni. Évek hosszú során ??

Az kétséges, hogy teljes áron írták fel a gyógyszert, az én legutóbbi értesülésem szerint fenti esetben is lehet általános címszóval receptet kiállítani, legfeljebb majd utólag az APEH rendezi. Egyébként ha olyan gyógyszert kaptál amin nincs állami támogatás, akkor teljesen mindegy, hogy teljes árat jelöltek be a recepten, ugyanannyiba kerül.

2012. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!