Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezt joguk volt megtenni?...

Ezt joguk volt megtenni? Ilyen tényleg van?

Figyelt kérdés
3 hónappal ezelőtt beutaltak hasi ultrahangra, mert nagyon sokszor fáj a hasam. Kérni kellett időpontot telefonon, mára adták. Oké, kivártam a 3 hónapot, elmentem ma a megadott időpontban, beadtam a beutalót, aztán nagy sokára kijött egy nő és közölte, hogy nem csinálják meg a vizsgálatot, mert ez a beutaló már túl régi, menjek vissza a háziorvoshoz és kérjek másikat. Hiába magyaráztam neki, hogy még aznap kértem az időpontot, amikor beutaltak, csak hajtogatta, hogy arról ő nem tehet, őt nem érdekli, így nem vizsgálnak meg. Ilyet tényleg megtehetnek?
2012. szept. 6. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne...Magyarországon lehet, hogy megtehetik ezt is, de azért vannak betegjogi képviselők is, hívd fel a kórházét ahol így jártál, és mesélj neki!
2012. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ezek mindent. ha szólni mersz, meg is dögölhetsz a hasfájásodba...mondok valamit, pénz pénz pénz... ha jót akarsz, ennyi röviden. Felejtsd el, hogy mit lehetne és mit nem, mert az csak egy álomkép, hogy betegjog. Neked az a jogod egyedül, hogy fizess, nekik pedig hogy eltegyék, s talán rád vessenek egy pillantást. Lehet, megkeseredetten hangzik, de így van...
2012. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Megtehetik, barmit megtehetnek.

Elmentem a borgyogyaszatra, mert a telefont nem vettek fel hogy idopontott kerjek. Azt mondtak, hogy csak egy borgyogyasz doktorno dolgozik ezert nem lehet hozza idopontott kerni szemelyesen 2HONAP mulva menjek vissza probalkozni, vagy ha surgos haziorvos.

Elmentem a haziorvoshoz, aki azt mondta o belgyogyasz es nem tud nekem segiteni...

2012. szept. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. kommentálónak: nem semmi:-( A háziorvost még megértem, neki elég felismerni azt, hogy bőrgyógyász kell és beutal oda, azért még nem okolnám, hogy nem kezd el "kuruzsolni", de amit a bőrgyógyászaton műveltek veled, az nagyon durva!
2012. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!