Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már valakinek vastagbél...

Volt már valakinek vastagbél tükrözése?

Figyelt kérdés

Hát nagyon nem kell magyaráznom a kérdést, volt e már valakinek, és tapasztalatra vagyok kíváncsi, esetleg vastagbél gyulladást ismeri e valaki, mi az eljárás ilyen esetben ( nem merek elmenni, ezért vagyok kíváncsi)

Altatásban is csinálják? Mit jelent ha igen, pénzért?


2012. szept. 3. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt Kb 10 éve. Nem altattak, csak valamilyen kábító injekciót adtak, amitol ugyanúgy ébren voltam. 10-15 percig tartott a vizsgálat. Nekem nem fájt, csak eléggé kellemetlen érzés volt. Úgy tudom azoknak szokott fájni, akiknek gyúladásban van a bélrendszerük.
2012. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem volt tükrözés 1 hónapja(29 vagyok)

Semmit nem kaptam,se bódítás,se fájdalomcsillapító,semmi!

Nagyon fájt iszonyatos volt,rosszabb volt mint a szülés:(

Sok sikert!

2012. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom még aktuális-e, de mindenesetre leírom a tapasztalataim.

A dokihoz úgy mentem el, hogy néha véres a székletem, utána kb egy hónappal kaptam időpontot gasztrora, ott pedig mondták, hogy nem ártana egy tükrözés. Mondom egyszer élünk, akkor legyen, ártani nem fog. A vizsgálaton pedig kiderült, hogy gyulladásos betegségem van (Crohn), amire egyáltalán nem számítottam, ráadásul a gyulladásos rész a vastag és vékonybél találkozásánál van.

Mindenképp azt javaslom, hogy menj el, egyáltalán nem olyan szörnyű, mint a híre, csak kicsit kellemetlen volt, mert telenyomnak levegővel. Semmi kábítót nem kaptam. Ez egy kétnapos móka, első nap hashajtás, aztán másnap reggel megint.

Azóta voltam gyomortükrözésen is, az viszont elég rossz volt, de csak pár perces volt, így túléltem :)

2012. dec. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!