Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem egyeztem bele a járógipszb...

Nem egyeztem bele a járógipszbe. Szerintetek jól tettem? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Múlthéten kiment a bokám,meghúzódtak a szalagok.De nincs törés meg semmi komolyabb rendellenesség. Egy hétig fekvőgipszet kaptam,ezután az orvos még két hétig járót akart adni,de ezt-lehet kissé túl indulatosan is-visszautasítottam. Azt mondta,ha nagy baj lenne akkor vitatkozna de nem vitatkozott.Felírt egy bokarögzítőt,de most még mindig fáj picit és nem múlik a vérömleny sem.Talán mégis jobb lett volna feltetetni azt a járógipszet? Csak azzal nehezebb lett volna mászkálni,munkába menni stb. Már kezdem megbánni a hirtelen hozott döntésemet.

2012. szept. 1. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát lehetséges, hogy nem ártott volna...
2012. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nelkulozhetetlen lenne, akkor megkaptad volna, ha akarod, ha nem, nem "opcionalisan"...

De ha nagyon faj, akkor menj vissza hozza, es kerd, hogy megis csak rakjanak fel gipszet. Ugy tudom plusz penzert vannak ezek a konnyitettek is, kerdezz ra!

2012. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a beteg nem akarja, nem sózzuk rá. Ez már az ő döntése. Szerintem is kellett volna a járógipsz, de most már mindegy. Próbáld kímélni.
2012. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én bokarándulással 2 hét után mentem dokihoz. Már nem volt akkor vészes, kicsit fájt.csak éppen lógni akartam dolgozatról. Lényeg, hogy egy idős doki volt, és a következő felszólalással rábeszélt 1 hét járógipszre. Júliám sose lesz szép vékony bokád. Azóta sem érzem, pedig állítólag meg kéne éreznie az időjárásváltozást, vagy nagy megterhelést.Ajánlom neked is menj vissza a dokihoz.
2012. szept. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Helló!


Akkor most elmesélem a történetemet, aztán azt szűrsz le belőle, ami jól esik :)


Nekem Februárban ismételten kifordúlt a jobb térdem. Azért ismételten, mert legelőszür 2002-ben fordúlt ki, akkor begipszelték pár hétre, de a levétel után se történt semmi (gyógytorna pld). Ezután 2011ben ment ki még háromszor... Az orvosok azt mondták, h műteni kéne, mert 24 évesen nem vicces már ez a történet... Ígyhát megműtettem. Műtét, majdnem egy hét bentfekvés, arra rá egy hétre varratszedés, majd 5 hét gipsz. Mindezek után már a varratszedésnél el volt sorvadva a combizmom. A levétele után vagy három hét gyógytorna... Ja és a legjobbat majd kifelejtettem: 40 db véralvadásgátló szuri a has bőre alá...

Vége lett a hercehurcának, utolsó orvosi kontroll is megvolt, gyógyúltnak kiáltottak ki... :)) Erre rá kb másfél hétre rosszúl léptem két fok lépcsőn, a bal (tehát nem a korábban műtött lábammal) háromszor külbokára léptem. Ekkora fájdalmat még a műtét alatt sem éreztem. A fájdalom csökkent, hazabicegtem. Iszonyatosan bedagadt, mozgatása fájt, bár azért tudtam mozgatni. Nem akartam orvoshoz menni, mert nem hiányoztak, hiszen a másik lábammal már eleget látogattam őket. Mégis elmentem a háziorvosom tanácsára. Kiderült, h 18 fokos külbokaszakadásom lett, fogalmazhatunk úgy is, hogy részleges bokaszalagszakadást szenvedtem (20 foknál már műtik). Ó, de mennyire örültem annak, h legalább azt megúsztam. Az orvos gipszet ajánlt... kértem én is, h ne adjon rám, mert nemrég lett vége az egyik történetnek, gipszallergiám lett már, nemhogy a másikat is bekössék :D Ő mindenképp azt tanácsolta, h legalább a fekvőt viseljem el és egy hét múlva visszahív kontrollra. Nekem az annyit jelentett, h egy hét múlva leveszik. Szerinte ha nem gipszeltük volna, több évig is eltartott volna a gyógyulása és időközben ki is mehet magától, ami ahhoz vezet, h "ellötyögősödik" a bokaszalagom, így gyakrabban kibicsakolhat, ami végül műtéthez is vezetet. Ígyx bevállaltam a gipszet, a baj csak az volt, h a következő sőt, még az utánaleő kontrollnál is visszarakták rám a fekvőt mondván, hogy még püffedt, nem gipszelhetik, rögzítőt meg nem ajánlnak, mert az nem tartjha úgy meg, így a gyógyulása is nagyon minimális lenne... Hát bevállaltam a jűrógipszet, ami három hétig volt rajtam. Összesen tehát kb 5 hétig megint szemeteszsűkban fürödhettem, + újjabb 40+10 véralvadásgátló szuri a has bőre alá...


Oké, neked nem szakadt a kbokaszalagod, így ha az orvos nem ragaszkodik hozzá, akkor lehet, h a rögzítő is "megteszi hatását". Nem tudom, ki vagy írva következő kontrollra? Csak mert addg meggondolhatod magadat. Ahogy én is tettem, az elején tiltakoztam a gipsz ellen, mégis a végén megváltoztattam a véleményemet (ha nyomásra is... ). Mindenképpen ezt tanácsolom, hogy műanyag gipszet kérj. Hiába nem állja a tb és neked kell elmenned érte a gyógyszertárba a megadott méretekkel, de sokkal kényelmesebb, emrt nincs beépített nagy sarka, mint a rendes gipsznél és egy "cipőt" is kapcs hozzá, ami pótolja a sarkat. Báűr készülj fel rá, hogy a műanyag gipsz benne lesz 10ezer körüli összegben. én ilyet kértem a térdemre, mert az műtve volt, gondoltam, hogy a hegemet ne nyűzza a nehezebb gipsz, de a bokámnál már bevállaltam a nehezebbet: [link] Nehéz volt benne járni, a csípőm is nehezelte, mert én nem vettem mellé magassarkút, így sántikáltam benne.. :D aztán nehéz volt nélküle is egy ideig, mert olyan volt, mintha gödörbe lépnék a bal lábammal. Amelyiket ajánlom (ha már bevállaod a gipszet) az ilyen: [link] [link] és ezt a "cipőt" kell vennedd mellé.

Gondolom, te nem kell szúrd magadat a véralvadásgátlóval. Ez igazából arra van, hogy amikor gipszben van valami, nem mozog úgy, nincs olyan vérellátása, mintha mozgatva lenne és így segít a szuri, h elkerülendő legyen az esetleges vérrög az sérült végtag ereiben... most, hogy levették a bokámról a gipszet, még hetek múlva is fáj, bár már hajlítnai azért elég jól tudom. Orvos szerint a püffedés még egy évbe is beletelhet, hogy lelohadjon... pócolni kell, ez segít. Gyógytornára nagy örömömre nem küldött, mert még fiatalnak titulált (24), így meg az ilyen sérülések nem követelik meg a gyógytornát...


Minde esetre azért figyelj oda a bokádra, nehogy többet árts neki, mint használj a hozzáállásoddal... Gondolom, azért idős korodban is szeretnéd "biztonságosan használni"... :D Hallgass az orvosok tanácsára, nem minden esetben akarnak ők rosszat :) Amúgy nekem csak akkor engedték volna a fekvő után a rögzítőt, ha saját felelősségre aláírom, h nekem nem kell a járógipsz... Tudom, nálad nem ilyen a sérülés, de amit az orvos tanácsol, jobb betartani... :) és szerintem még meggondolhatod magadat...


Minden jót

L/24

2012. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon kösz mindenkitől a válaszokat,főleg az utolsótól:D

Bréking: kezd eltűnni a vérömleny és egyre jobban tudok már járni,csak az első lépéseknél fáj minimálisan,egyébként az a baj,hogy nagyon gyenge(egy hétig fel volt polcolva).

Kaptam egy bokarögzítőt ami bárki bármit is mond szerintem az én esetemben helyettesítheti a járógipszet. Mivel már ezt a rögzítő izét már megvettük (6000 ft.) már hülyeség lenne visszamenni az orvoshoz és újabb tízezerért könnyítettet kérni (a sima sztk-s szart meg nem vagyok hajlandó felvenni). Két hét múlva megyek vissza kontrollra addig még várom a további válaszokat.

2012. szept. 2. 11:30
 7/7 zitababy ***** válasza:

Az én esetem is így kezdődött.....

Pár éve kibicsaklott csúnyán a bokám. Az rtg után mondta a doki hogy szalaghúzódás, amit jobb lenne rögzíteni. Én persze kisírtam hogy ne már, mert a munka meg....

Pár hónappal később egy esti buliból hazafelé menet a sötétben félreléptem a 12 cm-es magassarkúmban. Több sem kellett a gyenge szalagoknak-részlegesen vagy teljesen elszakadtak. Kaptam egy hét sínt, aztán menni kellett kontrollra. Gondoltam leveszik aztán mehetek vissza melózni. Hát mikor levették volt döbbenet, minden színben játszott a kéktől a feketéig. Rögtön átküldtek a gipszelőbe még 4 hét járógipszért! Azóta is évente legalább egyszer csúnyán kibicsaklik , ami alkalmanként 2-3 hét gipszet jelent(igaz, a magassarkúról nem vagyok hajlandó lemondani), és a doki szerint ez azért is van, mert akkor nem lett megfelelően kezelve. Szóval jobb rájuk hallgatni...

2012. nov. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!