Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pályakezdő munkanélküli...

Pályakezdő munkanélküli vagyok, mi lesz a TB-mmel?

Figyelt kérdés

Júniusban befejeztem az iskolát, de egyelőre sajnos minden igyekezetem ellenére sem találok munkát sem a szakmámban, se azon kívül.

Amíg iskolába jártam, a TB-t rendezte az iskola, de most ki fogja, amíg munkanélküli vagyok?

A diákigazolványom mg október 31-ig érvényes, de családi pótlék is csak augusztus 31-ig jár, mert addig tart a tanév (vagy mi)...

Regisztrálva vagyok a helyi munkaügyi irodánál, ez számít valamit?


2012. aug. 29. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Amíg kapod az álláskeresési járadékot (vagy valami hasonló), addig biztosított vagy. Ha már nem kapod, akkor neked kell befizetni havi pár ezer Ft-ot. A munkaügyi központban megmondják, hova, hogyan és mennyit.
2012. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem kapok semmit, mert nem volt még munkaviszonyom. Ilyenkor mi van?
2012. aug. 29. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom 6000 körül van a TB, és neked kell fizetni.

Ezért kezdtem inkább újra egy nappali okj-t, mikor nem találtam munkát :)

2012. aug. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én nagyon szívesen kezdenék új OKJ-ba, de sajnos nincs rá pénzem, mivel csak az első szakma ingyenes...

És ha nincs munkám, ugyan miből tudnék havi hatezret befizetni? :/

Hallottam olyanról is, hogy 21 éves korig alanyi jogon jár, ez igaz? Én még csak 20 vagyok...

2012. aug. 29. 16:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha júniusban végeztél, akkor a diákigazolványod a mostani matricával még okt. 31-ig érvényes. Erre még rájön 45 nap türelmi idő, ami azt jelenti, hogy addig még nem kell magad után fizetned a TB-t. Okt. 31+45 nap az valahogy december 15-e (nemtom hány napos a november), tehát NEKED dec. 16-tól kell fizetned magad után a TB-t, ami 6300 Ft körül van idén. Decemberben majd bemész az apeh irodába (ahová lakhely szerinte tartozol) és kitöltöd a 12T1011 nevű (Adat- és változásbejelentő lap) nyomtatványt és leadod (dec. 16 kell, hogy szereplejen időpontnak, amikortól fizetni akarod a TB-t). VAGY ha van ügyfélkapu hozzáférésed (ezt ingyenesen megcsinálják neked az apehnál, egy személyi meg egy email cím kell hozzá ), akkor azon keresztül is beküldheted a nyomtatványt (apeh oldaláról le lehet tölteni, ott van mellett a progi is, amivel kitöltheted).


Az, hogy regisztráltál a munkaügyi központban/irodánál, sajnos a te esetedben nem számít (nem volt korábban munkaviszonyod).

2012. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, annyi kiegészítéssel, hogy a lakóhelyed szerint illetékes Önkormányzat Szociális Osztályán megpróbálhatsz benyújtani egy kérelmet, hogy méltányosságból (a család jövedelmi és vagyoni helyzetét is vizsgálják!) vállalják át a járulékfizetést addig, amíg nem leszel jogosult az álláskeresési járadékra (most másként hívják). Ez régebben 1 év volt.
2012. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Most is egy évig fizeti az önkormányzat a TB-t helyetted!
2012. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A kapott papírokkal irány az önkormányzat és ott kitöltöttem papírokat, beszéltek velem kicsit, alig egy hét múlva jött a levél, hogy egy évig biztosítva vagyok. (ha még nem történt meg neked ez)

2012. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
16 vagyok munkanélküli, ilyenor mivan fizetik?
2014. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!