Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fizetnünk kell így is a...

Fizetnünk kell így is a kórházi ellátásért?

Figyelt kérdés

Sógoromhoz ügyelet kellett hívni, mert sajnos alkoholista, és rosszul lett. Az ügyeletes orvos beutalta őt a kórházba, mentő jött érte. A kórházban tudják, hogy nincsenek papírjai, és nem biztosított, nem fizet tb-t.

Mindenhol azt olvasom, hogy akkor kell fizetni a kórházi ellátásért, ha nem volt beutalója. Most bent van már 3 napja, és még pár napot valószínűleg bent kell maradnia. Infúziót kap és andaxint. Semmit nem ehet, ihat, mert hasnyálmirigy-gyulladása van.


Ilyen esetben is fizetni kell?

Szóltak volna előtte a kórházban, mielőtt ellátják?

Nem szeretnénk fél milliót fizetni.


Köszönöm a segítséget! :)


2012. aug. 14. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd a NAV (Apeh) behajtja rajta (visszamenőlegesen is) a havi TB járulékot, mert az orvos köteles őket értesíteni, ha valaki nem biztosított.
2012. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogyha mentő vitte be, mert sürgős ellátásra volt szüksége, akkor nem kell kifizetni a bent létet
2012. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha orvosi sürgősség állt fenn, akkor nem kell fizetni, viszont ha nem stabilizáló kórházi kezelésről van szó, fizetni kell, elég kemény összeget.


Kérdés, hogy ezt hogyan tudják behajtani, vagy foglalkozik-e ezzel valaki (többnyire SAJNOS nem).


Pedig én a lakást elvenném az ilyen feje fölül!

2012. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2012. aug. 15. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!