Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Közgyógyra mit lehet felíratni...

Közgyógyra mit lehet felíratni kisgyermekek számára, ami jó ha van itthon?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok (amit már tudok): fürdetőkrém, c-vitamin, polyvitaplex, calcimusc, lázcsillapító, fenistil...) Tehát ami hasznos lehet, illetve lenni kell itthon a házipatikában.
2012. júl. 23. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nem így működik! A havi egyéni gyógyszerkeret terhére kizárólag az írható fel, amit a háziorvos leigazolt és az Egészségbiztosító jóváhagyott. Az éves 6000 Ft-os eseti keret szolgál arra, hogy váratlan megbetegedés esetén írható legyen egy antibiotikum lázcsillapító és vitamin. Amennyiben emelt családi pótlék miatt jogosult a gyermek alanyi jogon közgyógyellátásra, de semmiféle gyógyszert nem szed (vagy a havi rendszeres gyógyszerköltség nem éri el az 1000 Ft-ot), úgy havi keret nem kerül megállapításra, csupán az éves 6000 Ft vehető igénybe.
2012. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Azért kérdeztem, mert az orvosunk pl. a polyvitaplexet nem írta eddig és jól jött volna. (Akár a 6eFt erejéig.)

A kgy kártyát pedig pont most újítjuk meg, belevehető a havi keretbe, ami szükséges. Ezért gondoltam felteszem ezt a kérdést, hátha van valami, amire eddig nem gondolt az orvosunk.

2012. júl. 23. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. :) Amit a háziorvos rendszeres, havonta szedett gyógyszerként leigazol, azt nem szoktuk felülbírálni, legföljebb csupán 1 dobozzal hagyunk jóvá, bár utána nézünk annak is, hogy volt-e rendszeresen kiváltva. Az Általad felsorolt szerek úgy látom nem tartoznak a rendszeresen szedett (használt) szerek közé, épp az ilyenek fedezetére alkalmas az eseti keret. :)
2012. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Táplálkozási zavaros a kisfiam és zöldséget, gyümölcsöt nem is eszik. Nem írható neki rendszeres gyógyszerként vitamin?

Még most fogjuk beadni az igénylést, sok idő vajon, amíg elbírálják? Egy szakorvosi javaslat késik és már régen lejárt a kgy, ezért érdekelne, hogy meddig kell kibírnunk.

2012. aug. 6. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:

De, ez esetben fölírható, csak nem derült ki a kérdésedből a betegsége :) Mindez a háziorvos mérlegelésén múlik, kötelezni Őt semmire nem lehet, de nyilván Ő is úgy ítéli meg a betegsége alapján, hogy szükséges a rendszeres vitamin.

Hogy mennyi idő, azt sajnos nehéz megmondani, mert ez településenként is eltérő. Egyet biztosan tudok mondani: az Egészségbiztosítónak (mint szakhatóságnak) 15 naptári nap alatt kell elkészítenie a szakhatósági állásfoglalást, és ezt tartani is szoktuk! Többnyire az Önkormányzaton múlik, hogy mikor továbbítja felénk, és a mi állásfoglalásunk megérkezése után mennyi idő alatt hozza meg a Határozatot és mikor küldi ezt el nekünk. Amint megkapjuk Tőlük ezt, mi 1-2 napon belül kiállítjuk és postázzuk a kártyát!

2012. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én beadom az önkormányzatnak a papírokat, ők elküldik nektek az egyéni keret elbírálásához, amit visszaküldtök az önkormányzatnak és ők megküldik nektek a határozatot és ti elkülditek a kártyát nekem?

Gyanítom, hogy ez nagyon sok idő...

Egy gyógyszer hiányzik még, ami miatt elhúzódott az igénylés. Vártam egy orvosra, akiről kiderült, már nem adhat javaslatot. Időpontot kértünk egy másik rendelésre, de ott még vérvétel, annak eredménye 3 hét múlva lesz meg, ezért 4 hétre hívtak vissza minket. Talán akkor már kapunk papírt.

Addig viszont nincs semmi közgyógyra. Pelenkát se tudunk íratni, tápszert sem.

Hajdú-bihar megyében lakunk.

Egyébként ha közeledik a lejárati ideje a közgyógynak, mikor kellene beadni az új igénylést, hogy ne járjon így az ember? (Másik gyermekem közgyógya is lejár hamarosan.)

Köszönöm a segítséget! :)

2012. aug. 6. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan ez az eljárás. Én azt gondolom, hogy az Önkormányzaton múlik elsősorban és nem az Egészségbiztosítón (tapasztalat - ma is több ilyen telefonunk volt és mindegyiknél az Önkormányzat "ült" a dolgon) :( A lejáratot megelőző 3 hónapon belül lehet a megújítási kérelmet beadni.
2012. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!