Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Béldaganat. Mit jelent ez...

Béldaganat. Mit jelent ez pontosan, mit kell tudni róla? Sürgős!

Figyelt kérdés
Most tudtam meg, hogy az anyukámnak lehet, hogy béldaganata van. Megvizsgálták, de a műszer csak kb. 30 centire jutott el a belében, és ez alapján gondolják. Lehet, hogy nem ennyire súlyos, és esetleg más áll a háttérben, de én rettegek. Ugyanis neki az anyukája (aki pont ebben halt meg) és a nővére is átesett ezen, így nagyon valószínű. Mit kell tudni erről a betegségről? Kérem akinek esetleg tapasztalata van, vagy saját vagy esetleg családban történt hasonló az írjon.. Kérem bárki segítségét mert teljesen kétségbe vagyok esve..
2012. júl. 11. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
A vastagbélből a tápanyagban gazdag vér közvetlenül a májba kerül, ezért nagyon könnyen okoz májáttétet, ha ez a gond. Egyébként ha daganat, akkor nem tudunk megnyugtatni, rossz dolgokra kell felkészülnötök. Ha nem műthető, akkor nem sok esély van. Ha műthető, akkor sok esetben az érintett bélszakaszt eltávolítják és a hasfalra vezetik ki (stóma). Nagyon komoly dolog ez.
2012. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, itt olvass utána.


[link]

2012. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 11. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem akarnálak elkeseríteni, de nekem 2 rokonom (apukám és nagymamám) és a szomszédom is ebben halt meg. Aput műtötték, a vastagbél jó részét eltávolították, aztán kemoterápia, nehogy valami mégis megmaradjon, de sajnos kiújult és rá 2 évre meghalt. A szomszédomat is elég gyorsan elvitte a rák, nála is képződtek áttétek. Egy biztos: minél előbb elcsípik a rákot, annál valószínűbb a gyógyulás. Ha bizonyosra mondják a vastagbélrákot, akkor az orvos el fogja mondani, hogy épp melyik stádiumban van anyukád és milyenek a kilátások. Nagyon sajnálom!
2012. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha valóban halmozottan fordult elő a családban, akkor érdemes Nektek is rendszeres szűrővizsgálatokra járni!!!
2012. júl. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!