Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi idő múlva jelentkezhetn...

Mennyi idő múlva jelentkezhetnek hólyagok rajta, vagy megúsztam a másod fokú égési sérülést?

Figyelt kérdés

Két órája leforráztam forró vízzel a lábfejem, egyből hideg vízzel hűtöttem,200 forintos méretű pír lett rajta, ami fájdogál.

Azóta is hideg vízzel hűtöm. Jövőhéten mennénk nyaralni, de ha felhólyagosodik minimum 1 hónap a gyógyulási idő, szóval akkor idén se megyek sehova... :,(


2012. júl. 9. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy másodfokú?
2012. júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez az, még nem tudni... Ápolónő rokon mondta, hogy estére biztos felhólyagosodik (akkor pedig másodfokú), ha fáj. Nem mentem dolgozni se, mert nem tudok felhúzni papucsot. Ha felhólyagosodik ledörzsölik a hólyagokat és annak kb 1 hónap a gyógyulási ideje. Sajnos a párom tavaly így járt, csak ő forró olajjal, 1 hónapig menni se bírt..
2012. júl. 9. 14:56
 3/5 anonim ***** válasza:

ez csak elsőfokú égési sérülés,

simán mehetsz nyaralni!!!

én másfél éve ugyanígy jártam,mármint a lábfejemet leforráztam forróvízzel,de nekem (másod fokú égési sérülés)felhólyagosodott párperc alatt másnap suliba kellett mennem,nagy nehezen rátuszkoltam a cipőt a lábamra,és fel is sértette a cipő a lábamat,épp egy tánc fellépésre kellett készülnöm és magassarkúban kellett táncolnom,gondolhatod milyen rossz lehetett. xd

még mindig megvan az égés helye és szív alakú lett! :):D

Ne aggódj ha másod fokú égési sérülés lenne akkor már rég felhólyagosodott volna. Menj nyugodtan nyaralni!!!!!!

2012. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem szinte 5-10 percen belül megjelentek a hólyagok amikor rádőlt a vasaló a kezemre...:(
2012. júl. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem vagyok orvos de sztem biztos h elsőfokú. Nekem már volt 2 fokú égésem, és hidd el nekem, ha másodfokú lenne lesz@rnád a nyaralást. Egy másodfokú égénél örülsz h élsz még A fájdalom pedig semmivel sem hasonlítható, és másodfokúnál nem érdekel a gyógyulási idő hossza se Ha vízzel leöntötted valószínű felületes égés csak ami piros, a külső miatt se aggódj mert nekem a 2 fokú teljessen eltünt ugy a te kis semmi égésedet 1 hét múlva már el is felejted. Egyébként akkora területen mint a tiéd kár hisztit csapni
2012. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!