Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs munkám és pénzem,...

Ha nincs munkám és pénzem, nem jár TB?

Figyelt kérdés
Tegnap röntgenre kellett mennem, ott mondták, hogy visszadobja a rendszer a TAJ számomat, mert nem fizettem. No de: voltam már munkanélküli ugyanígy fél évig, jött is a csekk havonta, SZTK-ban ingyen megvizsgáltak. Nem értem, most mi változott, főleg, hogy csekket sem küldtek. Talán annyi, hogy a munkaügyisek elbénáztak valamit (legutóbb máshova regisztráltam, mint előtte) azon kívül, hogy nem kaptam tőlük se semmilyen támogatást. Most azt a verziót hagyjuk, hogy szülök 10 gyereket és szétszolizom magam, és akkor mindenhol hajbókolni fognak és minden ingyen lesz. Mi mást lehetne tenni? Önkormányzat? NAV?

2012. júl. 3. 17:01
 1/7 Hazardteam válasza:
Pontosan nem tudom, de asszem még a hajléktalanoknak is jár szóval. Én ilyenekről hallottam, hogy bemész az önkormányzathoz, elmondod mi van és ők asszem 2 hónapig fizetik helyetted. Aztán van olyan is, hogy "szerződést kötsz" az Apeh-el, ők adnak 12db. csekket asszem havi 6000 körüli összegről, amit havonta kell befizetned és akkor jogosult vagy. Még olyanról hallottam, hogy valamelyik hozzátartozód, akivel egy háztartásban élsz kitölt valami nyomtatványt szintén apehnél valami "eltartotti viszonyról" (nem tudom a pontos megnevezését) és akkor az ő TB-je alapján te is jogosult vagy az ellátásokra. Kb. ennyi jutott most eszembe dióhéjban, ezeket ismerősöktől hallottam, akik hasonló szituációba kerültek, mint te.
2012. júl. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A hajléktalanok meg a cigányok SEMMI TB-t nem fizetnek és nekik jár.Ha dolgozó magyar vagy,aki valami miatt elvesztette az állását,akkor asszem félév után a munkaügyi hivatal vagy mi sem fizet,tehát téged már nem látnak el.

A cigányt meg a hajléktalant igen.

Te dolgoztál,ők nem.


Ki érti ezt a rendszert ?!

2012. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A munkaügynek ehhez semmi köze. Neked kellett volna a munkád elvesztése után 45 nappal besétálni a helyi nav-ba. Most is ezt kell tenned, ahol kifizettetik majd a hátralékot és az orvosi ellátás ktg-ét amit igénybevettél és kapsz csekkeket és onnantól rendben leszel megint.


Olyan meg tényleg van. hogy az önkorményzat fizeti hellyetted egy évig, de hátralékban, meg ha nem egyedül élsz ne adj isten még tulajdonod is van,akkor kvázi nincs réá esélyed sajnos

2012. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi, helyesen: helyetted:)
2012. júl. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor bemegyek majd a NAV-hoz, hogy hadd fizessek már.. (Máskor egyébként elkezdték küldeni a csekkeket, amint elvesztettem az állásom, pedig akkor se mentem "reklamálni") Tényleg idétlen rendszer van, hogy aki még sose dolgozott, azt féltik az éhhaláltól, de aki dolgozott évekig, és megszűnt az állása, az ott dögöljön meg..:S:D
2012. júl. 5. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez ez szó szerint így van kérdező.A rendszer a saját maga ellensége és a korrupt vezetők és politikusok miatt nem is fogják ezt az átláthatatlan káoszt átláthatóvá tenni hiszen így tudnak a zavarosban halászni.


A cigányság és a hajléktalanok rengeteg financiális és erkölcsi és szociális problémát okoznak az országunkban,MÉGSEM tesznek velük(vagy inkább most már ellenük) semmit sem,sőt..a rendszer őket védelmezi a rendes tisztességes,dolgozó,becsületes magyarokkal szemben..

2012. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Pályakezdő munkanélküliként engem még meg is büntettek. Plusz még fizetnem kell jó pár hónapot nekik.

Nem számít, hogy pl. a nyelvtanulás árát veszik el.

Na de mindegy, üres kenyér még van. Aztán majd jöhet a hajléktalanság, s akkor már nem kell ilyenekmiatt aggódnom.

2012. júl. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!