Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kaphatok vérmérgezést?

Bubii98 kérdése:

Kaphatok vérmérgezést?

Figyelt kérdés

Egy rozsdás vas megvágta a lábamat,eléggé vérzett.Gyorsan lefertőtlenítettük(betadinnal) és bekötöttük.

Kaphatok vérmérgezést?



2012. júl. 1. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van rá némi esély.Jobb lenne, ha orvos is látná.Lehet, hogy ad injekciót, de az mégis csak jobb, mint a vérmérgezés.
2012. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem valószínű, de ha elindul felfelé egy piros csík menj orvoshoz.
2012. júl. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg a piros csikot figyeld! Ha látsz olyat a lábadon,akkor irány a kórház!
2012. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

oké,köszönöm!(:

és kb.mennyi idő mire ez a csík megjelenik?mert amikor megvágtam a lábam fél3 volt.

2012. júl. 1. 18:01
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


A te esetedben ajánlott lenne egy tetanus elleni védőoltás (Clostridium tetani nevű kórokozó ellen, ami egy anaerob baktérium). Ez azt jelenti, hogy nem pusztul el levegő hiányában (mint az aerob kórokozók), hanem miután bejutott a véráramba, életben marad és megbetegíthet - tehát nem elég Betadine az elpusztításához, hiszen ezt külsőleg alkalmazzuk. Ez egy elsősorban talajban élő kórokozó, mindenkit be szoktak ellene oltani, akinek földdel, rozsdás eszközzel, állati harapással, stb. szennyezett sérülése van (sőt, a Di-Per-Te és Di-Te nevű oltásban a Te=tetanusz, tehát már gyerekkori védőoltás is tartalmazza).

Tehát ez a kórokozó okozza az úgynevezett tetániás görcsöt, vagy közismertebben merevgörcsöt. A piros csík, amit emlegetni szoktak az nem más, mint baktériumköteg, ami szóródik a szervezetben és szeptikus állapot (köznyelven vérmérgezés) lehet belőle.


Tehát röviden: igen, kaphatsz vérmérgezést és ilyenkor fontos az is, hogy mennyi idő telt el a sérüléstől, úgyhogy javaslom, fordulj vele orvoshoz.


Én elég sok ilyen oltást kaptam már (jó gyerek voltam, csak kissé eleven...) :), pl. rozsdás szögbe léptem, rozsdás vas vágott meg, csúnyán elestem pont egy nagy kőre - ami egy "szép" varrott seb lett, mai napig díszeleg a lábamon. Szóval ki lehet bírni a szurit, amit farizomba adnak...

2012. júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szerintem jobb, ha most sétálsz el az ügyeletre, mert éjszaka ki fogja észre venni a csíkot???
2012. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnél kb másnapra indult el a csik és elég gyorsan haladt a szive irányába.
2012. júl. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem vicc. Nekem mondjuk rozsdás szög ment a talpamba tavaly, de én még antibiot is kaptam a tetanusz mellett. Kaphatsz.
2012. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

az elfelejtettem írni,hogy nem annyira vágtam meg.

és azt ajánlották sós vízben áztassam és a benne lévő kosz )(fültisztító segítségével) kijön.Megpróbáltam,tényleg kijött.

2012. júl. 2. 08:45
 10/10 A kérdező kommentje:
eddig semmiféle piros csík nem jelent meg!és mrá elkezdett gyógyulni!
2012. júl. 2. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!