Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megcsípett egy kullancs és a...

Megcsípett egy kullancs és a csípés körül be pirosodott (kokárdás lett). Meg mutattam az orvosnak és megerősítette hogy kullancs csípés. írt fel antibiotikumot Amoxicillin-t és 20napig kell szednem. Mire fogom észre venni hogy hatott e a gyógyszer?

Figyelt kérdés
Akit csípte meg már kullancs kérem segítsen!

2012. jún. 28. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha bepirosodik körbe, akkor fertőzésveszély van. Ha elmúlik, halványul, vagy már jobban néz ki akkor hat a gyógyszer. Szerintem pár napon belül hatnia kell. Szerintem be is kenhetnéd a csípés helyét pl.Betadinnal. Ártani nem hinném hogy ártana.
2012. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szedd az elöirt ideig és elöirt mennyiségben a gyógyszert.


AZT nem fogod észrevenni, ha hat a gyógyszer, mert akkor nem lesz semmi bajod. Ha NEM hat, azt észre lehet venni, de akkor már nem igazán lehes jó hatásfokkal gyógyitani. Viszont a felirt antibiotikum meg felelö ideig szedve megelözi ezt.

2012. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ha nem hatna akkor milyen szövődmények fognak fellépni?
2012. jún. 28. 12:57
 4/7 anonim válasza:
Biztos, hogy hat a gyógyszer:) A fiamat 3éve csípte meg, ugyanígy bőrpír volt nála, beutalták kórházba, ahol megállapították, hogy Lyme kór. Antibiotikumot kellett szednie 6 hétig és rendbe jött.
2012. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

és azt hogy veszem észre ha netán későn vettem észre?

a házi orvos mondta h 100% kullancs csípés!

vérvételre sem kellet elmennem csak felírta az antibiotikumot!

2012. jún. 28. 14:03
 6/7 anonim válasza:
A Lyme kór jellegzetes tünete a csípés helyén nagy piros folt, majd eltűnik és újra előjön.
2012. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

vissza jön?

ha lemegy az a folt akkor elvileg már nem vagyok lyme koros?

2012. jún. 30. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!