Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pontosan milyen vizsgálatokat...

Pontosan milyen vizsgálatokat kell elvégezni ahoz, hogy megtudjam rákos vagyok-e vagy nem valahol a szervezetemben (legyen az mell, sejt, csont stb rák)? És ez mennyi időbe tellene?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vérből is kimutatható, azt hiszem tumor-markernek hívják. Egyébként ha valami konkrét tüneted van, akkor azt úgyis kivizsgálják, ha meg nincs, akkor teljesen fölöslgesen stresszeled magad ezzel. Nem lehet úgy élni, hogy az ember a ráktól való rettegéssel van elfoglalva. (Illetve lehet, csak jól elcseszed vele az egészet.) Járj nyitott szemmel, figyeld a tested jelzéseit (de ne máiákusan!!!) de legfőképp ÉLVEZD AZ ÉLETET!
2009. júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az állami egészségügyben ilyen célú kivizsgálást csak akkor indítanak el, ha a betegség egész konkrét gyanúja fennáll. Tehát valamilyen erre utaló tüneted van. Ha nincsenek ilyen tüneteid, de tudni szeretnéd, nem bújt-e el benned egy rákos sejtkezdemény, akkor csak a magánúton végzett vizsgálat marad. Újabban létrejöttek a PET CT központok, Pozitron Diagnosztikai Központok, ahol ilyen típusú vizsgálatokat végeznek, kb. 250-300 ezer forintért.

A diagnosztikáról: [link]

A központokról [link] linkek alatt találsz bővebbet.

Mindenhol előre kell időpontot egyeztetni, és mivel nem várnak tömegek a vizsgálatokra, néhány nap alatt túl lehetsz rajta.

2009. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És mi van akkor a korai felismeréssel?Mi van ha már tünetem van, akkor már túl késő?Amúgy nem parázok annyira, csak érdekel a téma.Egyébként meg én inkább gyomorfájós vagyok,de eddig a sima vérvételtől nem találtak semmi extrát.
2009. júl. 8. 09:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2009. júl. 8. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!