Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem keresik az orvosok...

Miért nem keresik az orvosok az okokat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, miért veszik ennyire semmibe az embert. A nagy többségnek esze ágában sincs a betegség okát keresni, egyszerűen tüneti kezelést végeznek.

Van sok olyan felnőtt ember, aki még életében nem volt vérvételen. Egy háziorvosnak nem lenne dolga a szűrés, megelőzés?

Miért nem világosítják fel a beteget, hogy mehet máshova is ahol megkaphatja a vizsgálatot, csak fizetni kell érte? Tudom, hogy nem mondhatja, de ha valóban érdekelné, hogy mi lesz azzal az emberrel, akkor felvilágosítaná.


2012. jún. 24. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:

az embereket nem érdekli. Így is hallják a tv-ben milyen szűréseket kéne elvégezni, de sokan soha nem mennek orvoshoz. Ezzel nem tudsz mit kezdeni, mert nem kényszerítheted.

Ezért akarják bevezetni, hogy bizonyos szűréseket kötelező lenne elvégeztetni, vagy fizetheted a kezelést ha beteg leszel. De erre is nagy az ellenállás. Az emberek hülyék.

2012. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az orvosok lesz*rják, hogy mi van a beteggel (tisztelet a kivételnek) én már nem is merek orvoshoz menni, pedig sajnos elég sok problémám van, de mindig felírják a fájdalomcsillapítót aztán kampec. Az meg a kutyát sem érdekli, hogy miért vannak folyton fájdalmaim -.-' (Ráadásul még csak 19 éves vagyok)

Tudod hogy vannak ezzel: "Hadd hulljon a férgese"

2012. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az orvosok (a többsége)nem azért vannak, hogy gyógyítsanak, hanem hogy kezeljenek.
2012. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De miért nincs bennük meg a kíváncsiság, ami motiválhatná őket, hogy kiderítsék a valós betegséget? Mikor ölődik ez ki belőlük?

Ez az ismeretlen eredetű fájdalom nálunk is ismert a családban. Meg sem próbálták az okot keresni, ráadásul mi alapból magánpraxisnál kezdtünk, ahol fizettünk is, de a rohad.ék rögtön fájdalomcsillapítót kezdett írni.

2012. jún. 24. 12:41
 5/9 anonim ***** válasza:
megvan, de a betegek nem engedik. A legtöbben azzal jönnek, hogy csak gyógyszert kérnek amivel hamar mehetnek dolgozni. Ha azt mondod, hogy 2 hetes kivizsgálásra küldenéd, akkor kiröhög.
2012. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Biztosan van ilyen is, de az a szerencsétlen is megérthető, hogy nem akarja elveszíteni az állását. De ha nem tesz meg mindent, hogy szabaddá tegye magát, az tényleg magára vessen.

Az én környezetemben, az én tapasztalataim alapján viszont az egy luxus lenne, hogy az orvos 2 hetes kivizsgálásra küldjön. Eszébe sem jut. Vérvételért is úgy kellett könyörögni.

Az évenkénti labort miért nem teszik szükségessé? Miért nem tájékoztatják a klimaxos nőket, hogy van lehetőség hormonpótlásra? Miért tömnek antibiotikummal? Sok a kérdés...

2012. jún. 24. 13:42
 7/9 anonim ***** válasza:
a helyzet az, hogy MINDEN el van itt cseszve Magyarországon, úgyhogy nagyon összetett a téma. Ahhoz, hogy az egészségügyi berendezkedés jól működjön alapjaiban kellene felforgatni és MEGJAVÍTANI a rendszert, ami itt nálunk van
2012. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sellő válasza:
Vannak olyan orvosok is, akik keresik az okokat. Azok többnyire homeopátiával foglalkoznak és a betegségek lelki eredetével. Ezek az orvosok többnyire vallásosak is vagy pedig hisznek valamiféle magasabb rendű spiritualitásban. Csak nehéz őket megtalálni vagy nem beszélnek róla, mivel alkalmazkodnak a társadalmi elvárásokhoz, a piaci nyomáshoz és a szakma BIG BROTHER-jéhez.
2012. jún. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok oka van ennek.

- Az emberek a gyógyszert kérik, sőt követelik. Az orvos is ehhez alkalmazkodik.

- A felírt gyógyszerekért a gyógyszergyár "jutalmazza" az orvost.

- Az orvos se tud mindent, sokmindent nekem kell megnéznem, utánajárnom. Persze vigyázni kell, hogy tálalod neki az új informciót, nehogy megsértődjön. Én szoktam mondani, milyen vizsgálatokat kérjen a vérvételnél.

Ez nem csak Magyarországon van így, mindenhol a világon. Dr House csak a tv-ben létezik :)

2012. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!