Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet, hogy kiveszik a mandulá...

Lehet, hogy kiveszik a mandulámat. Rettegek a dologtól. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sosem csináltak még velem semmit (vérvételen is tavaly voltam először), mindig örültem, hogy sosem kellett kórházba mennem. Nem tudom, milyen az altatás, nem volt még törésem, semmi. Félek befeküdni bárhova is, különösen annak fényében, hogy hallom a rémtörténeteket a magyar kórházi ellátásról (pl. arról, aki azért halt meg, mert nem oxigént kapott az agya, hanem valami más gázt), tudom, hogy életveszélyes kórházba menni... a János-kórházat pl. nekem is volt szerencsém látni.


Szeretném mindenképp elkerülni a műtétet, ha lehet. De már jó ideje meg szokott duzzadni a nyirokrendszerem a nyakam két oldalán, állandóan betegnek, levertnek, megfázottnak érzem magam, reggel mindig rekedten, kaparó torokkal ébredek. Mit javasoltok?


2012. jún. 14. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Ahelyett, hogy itt rinyálsz, szánd rá magad, és hidd el, hogy sokkal jobb lesz.

Nekem még 5 évesen kivették, azóta semmi bajom.

Tesóm olyan, mint te, na ő szenved is rende3sen vele. Évente minimum 4x nagyon beteg a mandulája miatt, + egy idő után a dolog elkezd más szervekre is rossz hatást gyakorolni. Abba is belehalhatsz simán, ha nem veteted ki.

És azért valljuk be, otthon még mindig sokkal többen meghalnak, mint kórházban.

Szóval próbáld magad inkább arról meggyőzni, hogy ez a te érdeked, és nem nyámnyiláskodj, könyörgöm...

2012. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Ahelyett, hogy itt rinyálsz, szánd rá magad, és hidd el, hogy sokkal jobb lesz.

Nekem még 5 évesen kivették, azóta semmi bajom. "


Höhö, ha ötévesen vették volna ki, amikor még nem is emlékeztem semmire, én is nagylegény lennék.. könnyű úgy osztani az észt, hogy fiatalkorodban túlestél rajta.

2012. jún. 14. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Na nekem pl. 24 évesen vették ki. Nem fogok kertelni, a műtét utáni 1-2 hétben (de főleg az 1. héten) rendesen fájni fog a helye. Én is csak fájdalomcsillapítóval vészeltem át DE ha az orvos szerint ki kell venni, akkor inkább essél túl rajta, mert sok galibát okozhat a későbbiekben.
2012. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a műtét közben? Van altatás?
2012. jún. 14. 21:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kértem az altatást, mert kicsit ráparáztam arra, hogy a torkomban vagdosnak. Az altatás úgy tudom nem automatikusan megy, hanem kérni kell.
2012. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Engem meg se kérdeztek, egyből mondta az orvos, hogy altatni fognak. Viszont a műtét után 2-3 óra teljesen kiesett, pedig állítólag már magamnál voltam. Sírógörcseim voltak, ami szintén az altatás mellékhatása volt.

Ahogy előttem is írták már, kb az 5. naptól a 10-11. napig borzasztóan fáj.

Cataflam volt a legjobb barátom! Folyamatosan az órát néztem, hogy mikor telik le a 4 óra, hogy bevehessem a következő fájdalomcsillapítót.


Nem akarok rád ijeszteni, de hidd el jobb ha megszabadulsz tőle. A mandula amíg egészséges, addig védi a szervezetet... viszont ha begyullad folyamatosan, akkor több rosszat csinál, mint jót. (Nekem brutálisan hullott a hajam)


Ne félj tőle, ki lehet bírni! :)

2012. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!