Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a teendő, ha nincs tb-m?

Mi a teendő, ha nincs tb-m?

Figyelt kérdés
Regisztrált pályakezdő vagyok és kb. másfél éve nincs tb-m, nem is fizetem, mert még nem találtam állást, tehát nincs miből.A Munkaügyi Központ sem állja, mint azt utólag megtudtam...Utoljára gyerekkoromban voltam orvosnál, de a napokban el kellene mennem a fülészetre, mert eléggé fáj a fülem.Elvileg el kell, hogy lássanak, de ott az orvos látni fogja, hogy nincs tb-m és jelenteni fogja az OEP-nek, ők pedig az Apeh-nek (eddig nem kaptam tőlük semmilyen felszólító levelet sem). Hogy fogja behajtani rajtam az Apeh a tartozást, ha nincs se jövedelmem, se vagyonom, mert a szüleimmel lakom?
2012. jún. 10. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
az orvos látni fogja, hogy nincs tb-d ellát szól, hogy rendezd.ennyi.
2012. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az aőeh tudja, hogy nem fizetsz, csak kicsit lassúak, de hidd el nem feljtenek. előbb-utóbb kiküldik az eddig felhalmozott tartozásodról a papírt, hogy fizess. Igen, elmehetsz dokhoz, ellátnak és annak költésgét is adótartozásként fogja kezelni az apeh...bocs már nav.


jobban jársz ha kérsz a szüleditől pénzt, befizteed a hátralékot és fizeted a havi kb 6000 ft-ot. még próbálkozhtasz az önkorményzatnak, hogy szoc alapon egy évig fizesség, tovább úgysem fogják...hátha.

2012. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálkozom az önkormányzatnál, hátha állják egy évig. Szüleimtől nem tudok pénzt kérni, mert nekik sincs sok, pláne nem annyit, amennyi a tartozásom.
2012. jún. 11. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!