Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Táppénz folyósítását megszünte...

Táppénz folyósítását megszüntették, milyen szociális segélyt kérhetek?

Figyelt kérdés
52 éves vagyok,a táppénz ellátást megszüntették,de a betegségem továbbra is fennáll.Leszázalékolásom folyamatban van.Viszont ameddig nem kapom a rokkant nyugdíjat,addig is élnem kellene és a rezsit is fizetni.Milyen szociális segélyt kérhetek?Itt most csak komoly választ várok.Köszönöm ha valaki tud tanáccsal segíteni!

2012. jún. 6. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lakásfenntartási támogatás, aktív korúak ellátása, eseti szociális segély.

A helyi polgármesteri hivatal igazgatási és/vagy szociális irodája tud segíteni.

Emellett érdemes a családsegítőt is felkeresni.

2012. jún. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Normatív lakásfenntartási támogatást és átmeneti segélyt nagy valószínűséggel megkapná, de az aktív korúak ellátásában már nem vagyok biztos, mert arra akkor lenne jogosult, ha valamiért a rokkantsági ellátást megszüntették volna. Ehhez is kell az egészségkárosodottság igazolása, és gondolom pont ez hiányzik még az ellátáshoz is. Esetleg családsegítővel lehetne beszélni, hogy nincs-e rá valami mód, hogy ezt a folyamatot meggyorsítsák.
2012. jún. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Azt elfelejtettem itt közölni,hogy teljesen egyedül élek,segítségem nincs.Pont ezért vált élhetetlenné az életem.
2012. jún. 7. 08:53
 4/4 A kérdező kommentje:
És még azt is szeretném itt megemlíteni,bár nem tartozik szorosan a kérdéshez,34 éve nem fogyasztok alkoholt.Aki érti ezt a kijelentésem,annak nem kell részleteznem.Aki meg nem érti,magyarázatom ellenére sem fogja felfogni.Lényeg,senkit nem akarok soraimmal megbántani!
2012. jún. 7. 08:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!