Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB járulékot magamnak kell...

TB járulékot magamnak kell fizetni ha semmilyen jövedelmem nincs? Gyesen voltam.

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

1. bemész apehoz és igényelni kell hoyg magad után fizess (6000 fölötti most)

2. ha regisztrált munaknlküli vagy, bemész a munkaügyibe kérsz igazolást, és kérvényezheted az önkormányzatnál hogy szociális alapon fizessék neked a tb-t

2012. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Regisztrált munaknlküli vagyok.
2012. jún. 1. 12:27
 3/4 klopusz ***** válasza:

Szia!


Az, hogy regisztrált munkanélküli vagy, az csak addig fontos, amíg kapsz munkanélküli segélyt. Ha már nem kapsz ellátást, akkor nincs, ami után levonjanak tőled TB-járulékot, tehát neked kell fizetnek.

Én ugyanebben a helyzetben vagyok, fizetem magam után a napi 213.- Ft-ot minden hónap tizedikéig függetlenül attól, hogy semmiféle keresettel nem rendelkezem.

2012. jún. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egyetem után évekig nem kaptam munkát. Munkaügyi központban nem regisztráltam, mivel nem volt még munkaviszonyom, így semmilyen pénzre sem lettem volna jogosult.

Járulékot sem fizettem, nem is tudtam róla, hogy kellett volna. Nem szólt senki, hogy kéne.

Most már fizeti a munkáltatóm, mert már van állásom. De nem is lett abból semmilyen hátrányom.

2012. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!