Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy MR vizsgálat mennyi ideig...

Egy MR vizsgálat mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
A bal bokámat fogják nézni.Mennyi ideig tart? Ruha lehet rajtam pl: farmer nadrág.Azt tudom hogy ékszer meg ilyesmi nem lehet. De a farmer nadrág cipzárja is fémből van meg a melltartó csatja is. Akkor ezeket is le kell venni?Kontrasztanyagot milyen esetben adnak?
2012. máj. 26. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a hipofízisemet vizsgálták 2x eddig a benne lévő daganataim miatt. Nekem csak a fejem volt benn, de nem lehetett rajtam olyan naci, amin sok a fém dolog. (övcsat pl) Melltartót le kellett vennem, mivel fém merevítő volt benne. Akinek a lábát vizsgálták MR-el, azok azt mesélték, hogy bugyiban feküdtek be, de neked lehet, hogy elég, ha felhúzod, ezt majd eldöntik ott.

Nekem az első fele 8 perces volt. Miután letelt, bejöttek és kaptam kontrasztanyagot, hogy jobban elkülönüljön a daganat az ép részektől és pontosabb méretet tudjanak megállapítani. Ezután a vizsgálat még 6 perc volt. Hogy mikor adnak, azt szerintem ott döntik el, ha nincs külön kérve. (nekünk legalábbis ezt mondta az MR/CT recepción a nővér.

2012. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ruha az marad, de ami mágnesezhető azt le kell venni, de ezt ott úgyis mondani fogják. 3/4 óránál nem fog tovább tartani, hogy kapsz-e kontrasztanyagot, az attól függ, hogy miért kell a vizsgálat.
2012. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Feltehetően porcleválás van a bokámban,de ezt majd a vizsgálat megmondja. A melltartóm nem merevítős csak a csatja van fémből. Akkor érdemesebb szoknyába mennem abban nincs fém.Köszönöm a válaszaitokat!
2012. máj. 26. 18:27
 4/9 anonim ***** válasza:

a nadrág fém gombjai és cipzárja, valamint a melletartó csatja az nem zavrja a gépet és ezért levenni se kell.


Egy boka MR nem fog sokáig tartani, kontrasztanyag meg hát majd ők eldöntik.

2012. máj. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!
2012. máj. 26. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Menj rövidnadrágban amiben nincsen fém,mondjuk valami finom pamutabyagban,de egyébként egy gomb meg cipzár az nem gond.Melltartó sem,de ha veszel sport melltartót akkor tuti nem kell izgulnod(vagy mielött lefekszel leveszed).

FÜLDUGÓT KÉRJÉL és készülj fel h nagyon hangos lesz.

2012. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
amit elfeljtettem még tegnap megírni a szoknya kapcsán, de itt most a rövidnadráról eszmbe jutott, hogy ott bizony nincs meleg...jó ha a boka mr 6 percig tart nem gáz, de ha fél órát,akkor már fázni fogsz. amúgy a szoknya nem is praktikus, ha láadat ide-oda kell tenni. menj sima farmerban, azzt fel tudod gyűrni és kész...
2012. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
mellesleg szerintem túl van lihegve, hogy milyen hangos...semmi drámai nincs benne, még akár füldugó nélkül sem.
2012. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. máj. 27. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!