Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol végeznek Debrecenben...

Hol végeznek Debrecenben lézeres szemműtétet?

Figyelt kérdés
Esetleg valakinek valami tapasztalat?

2012. máj. 20. 14:28
 1/5 anonim válasza:

[link]

Tapasztalatokra én is kíváncsi lennék.

2012. máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már lassan két éve, hogy feltetted a kérdést, valószínűleg már túl is vagy rajta. Én 2013-ban voltam az Orbidentnél alkalmassági vizsgálaton azért, hogy megtudjam műthető-e egyáltalán a szemem és érdemes-e a munkahelyemen egészségpénztárt kérni cafeteriába (hogy abból műtessem).

Ők azt mondták, hogy minden szép és jó, mindenféle műtétre alkalmas vagyok... 2015-re összegyűlt a műtétre való összeg, de biztos voltam benne, hogy nem náluk szeretném műtetni a szemem. Ki akartam kérni a vizsgálati eredményeimet, amiért anno fizettem is, de nem adták ki.

De ha csak ennyi lenne... Felutaztam Budapestre az Optik-Medhez alkalmassági vizsgálatra (egy ismerősöm is náluk műtette a szemeit) és mint kiderült a bal szemfenékemen van egy lyuk, ami kizárja a Lasik, Femto IntraLASIK kezeléseket és csak PRK-t lehet biztonságosan. Elmondták, hogy ez a lyuk nem két nap alatt került oda...

Ezzel szerintem mindent elmondtam és eléggé felháborodtam azon, hogy egy debreceni klinika megteheti azt, hogy ne mondja el, ha egy beavatkozás veszélyes lehet a páciensének... de persze van az a pénz. Gondolom mivel a debreceni egy kis klinika a budapesti nagyokhoz képest nem mondhat le a bevételről... az már mindegy, hogy örök életre károsíthatták volna a szemem, ha belemegyek egy Lasik kezeléssel (ami egyébként is rizikós alapból)??


És ezt csak azért írom ide, hogy aki teheti ne a szemén spóroljon néhány ezer ft-ot, inkább gyűjtögessen tovább és utazzon fel Budapestre az Optik-Medhez (vagy lehet Focus Medicalhoz is, arról is csak jókat hallok, személyes tapasztalat csak az OM-mel van). Nézzen utána, olvasgasson, kérjen ingyenes tájékoztató füzeteket, a honlapjaikon elérhető.

Ezeknek a nagy lézerközpontoknak a nevük és a hitelességük számít és ha úgy van, hogy nem vagy alkalmas, inkább elküldenek, de nem kockáztatják meg, hogy ártsanak neked...

Az OM-nél az alkalmassági ingyenes volt és az eredményeket is megkaptam kinyomtatva, plusz minden infót a műtétre vonatkozóan.

2015. jan. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akarom írni lassan 3 éve :)
2015. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

IDE IS BEMÁSOLOM A VÉLEMÉNYEMET AMIT EZ ELŐZŐ KÉRDEZŐNEK ÍRTAM:


Sokáig csak olvasgattam a fórumokat de most úgy döntöttem írok egy hozzászólást.



Júniusban műtötte Dr. Hassan Ziad mindkét szememet LASIK-kel az Orbi-Dent klinikán, teljes mértékben meg vagyok elégedve az új látásommal, álmomban sem mertem volna gondolni, hogy szemüveg és lencse nélkül élhetem majd egyszer az életem. Úgyhogy az a minimum hogy ezért cserébe megvédem Ziadot és a klinikát. Nem is értem a korábbi hozzászólásokat, mivel egyáltalán nem az fogadott engem és történt velem amiket itt negatívumként írtak az előző hozzászólók. A műtét előtt egy alkalmassági vizsgálatra kellett mennem, amikor több mint fél órán át vizsgáltak többféle gépekkel, és az összes eredményt megvizsgálva döntötte el a doki, hogy műthető a szemem. Nagyon alapos volt és nem csak rávágta, hogy jó lesz az. Azt is kiemelte, hogy a műtét és az alkalmassági vizsgálat között maximum egy pár hét legyen, mert vannak olyan betegségek amik akár rövid időn belül is kialakulhatnak a szemben és megakadályozhatják a műtétet. Úgyhogy aki azt írta, hogy 2013-ban volt vizsgálaton és 2015-ben mondták neki hogy van lyuk a szemén emiatt nem műthető, az igaz hogy 2 nap alatt bizonyára nem alakulhatott ki de eltelt két év! Engem olyan alaposan megvizsgáltak, hogy nem tudom elhinni hogy ezt ne vették volna észre, másik részről azért nem tudom elképzelni, hogy belevágnának így egy műtétbe mert egy műtét 200.000Ft, egy per viszont több millió is lehet....Másodrészről azért is választottam az Orbi-Dent klinikát mert országszerte több helyen is megtalálható, ha annyira rossz lenne az orvos, akkor csomó per lenne és veszteség, hogy nem lenne miből fenntartani az összes rendelőt...Harmadrészről ha valaki beírja a googlebe a doki nevét egy csomó tudományos cikk és Forbes cikk, Magyarország sikeres emberei között említik, biztos nem hiába..Szóval én mindenkinek ajánlom, kaptam egy kis kezelési könyvet ami mindig nálam van az összes vizsgálati eredményeimmel, dátumokkal, hogyha bárhova máshova megyek képben legyenek hogy mik történtek velem.



Ja és azóta már az egész családom az Orbi-Dentbe jár a szemével mert itt tényleg foglalkoznak velünk és szánnak időt ránk, bár a rendelés múltkor 6-ig volt, mi 7-ig maradtunk mert az anyukámat is soron kívül megnézte és sajnos megállapította, hogy időskori macula degenerációja van és beutalta olyan speciális kezelésre amit csak kórházakban lehet kapni.



Szóval Ziad doktor úr ha esetleg olvasod ezt a hozzászólást köszönünk mindent, továbbra is még találkozni fogunk!

2019. aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy vidéken sokkal jobban odafigyelnek egymásra az emberek mert kicsi városban mindenki ismer mindenkit valahonnan. Itt inkább szájhagyomány útján terjed az Orbi-Dent klinika jó híre és egymásnak ajánlják az emberek. Mikor műtéten gondolkoztam és rákerestem neten a lézeres szemműtétre első helyen az összes budapesti klinikát dobta fel fizetett hirdetésbe. Az oldal alján volt az Orbi-Dent. Aztán felmentem fb-re és nyilván a keresési előzmények miatt tele volt nyomva a hírfolyamom a pesti hirdetésekkel, ilyen-olyan akciókkal. Hál istennek, hogy nem a „külalakra” mentem, hanem a hallott jó vélemények miatt az Orbi-Dentet választottam. Maximálisan meg vagyok elégedve, nem azt éreztem hogy futószalag szerűen kezelnek és a műtéttel is minden rendben volt, 1 héttel utána már szalonképes is voltam (PRK-m volt).
2021. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!