Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Égésre legjobb megoldás, hogy...

Égésre legjobb megoldás, hogy legalább ne fájjon?

Figyelt kérdés
Hozzányúltam a forró fém sütőrácshoz véletlenül az egyik ujjammal és egy kis csíkban megégette. Szimpla elsőfokúnak tűnik, de már órák óta hidegvizezem és még mindig iszonyatosan fáj, pedig nem is nagy. Mi ilyenkor a legjobb megoldás, hogy legalább a fájdalom elmúljon?

2012. máj. 19. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Jeges borogatás, agykontroll (nem fáj, nem vérzik, elmúlt!).
2012. máj. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ⱳhite ßelle ***** válasza:
Hideg víz, aloe vera, körömvirágkrém, e vitamin kapszulát vágd szét és rákenheted, tej is jó, tojásfehérje is.
2012. máj. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hidegvizes hűtés után körömvirág krémmel szoktam bekenni, ettől kb 10 perc alatt elmúlik az égő érzés.
2012. máj. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon mélyen égett meg a husid. Sajnos ilyenkor csak a folyó hideg víz az, ami segít. Én véletlenül egyszer az izzót fogtam meg, majd odaragadt a bőröm, a hideg vízbe mártás sem segített, csak ha folyattam rá vékony sugárban a hideg vizet. Macerás, de legalább segít. Hólyagos lesz, azt borítékolom.
2012. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!