Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez minden haziorvosi rendelöbe...

Ez minden haziorvosi rendelöben igy müködik?

Figyelt kérdés
Nagyvarosban, szakorvosnal meg nem tapasztaltam, de nalunk, kisvarosban, a haziorvosnal következö a rutin: ket asszisztens ül egy nagy iroasztalnal, es egyszerre bent van ket-harom paciens, ha nem negy. Es egymas elött elmondjak az asszisztensnek, hogy miert jöttek. Nem szoktam beteg lenni, csak neha gyogyszert iratok, de szamomra elkepesztö, hogy vegig kell hallgatnom idegenek egeszsegügyi problemait, es szerintem engem borzasztoan frusztralna, ha masok elött kellene a sajatomat elmondanom. Mert persze nem eleg azt elmondani, hogy hanyinger miatt jöttem, hanem megkerdezik, hanyszor hanytam, mit ettem, nem vagyok-e terhes... idegenek elött. Tudom, hogy az orvosi titoktartas nem pont erre vonatkozik (bar amilyen hangosan az orvos a szomszed szobaban beszel, abbol is minden szot hallok...), de nekem ez akkor is furcsa. Mashol is igy van ez?
2012. máj. 16. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez változó. Nálunk szakrendelésen van így, házi orvosnál nem.

Mindenesetre etikátlan és zavaró nekem is.

2012. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hallottam már ilyen esetről, szerencsére csak elvétve. Az én háziorvosomnál és a legtöbb helyen ez szerencsére nem így működik.
2012. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nem így van, egy van bent az orvosnál, egy pedig a nővérnél. A többiek a váróban. Szerintem nyugodtan szólj, hogy zavaró, ha ennyi mindenki előtt kell elmondjad a problémád, amúgy sem tartozik senkire.
2012. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az aszisztens és a háziorvos együtt dolgozik.

Sosincs olyan hogy 2 beteg lenne bent egyszerre.


Más városban tapasztaltam ilyet, szerintem felháborító

2012. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 ember van bent egyszerre.


A régi lakhelyemen 2-en voltunk. Egyik nővérrel a másik az orvossal volt éppen, de egy szobában. Ott hatalmas tömeg volt mindig. Volt hogy előre szólítottak amikor lázas köhögős betegen vártam már 1,5 órája a soromra, holott 7:45-re már ott voltam, de csak a 32-es sorszám jutott nekem. Skippelték a sok csak vényért jövök nénit, bácsit. Hát azért nagyon hálás voltam, mert azt hittem ott purcanok meg a váróban...


Sajnos mivel nincs elég eü. dolgozó gondolom időben csak így fér bele az ellátásba.

Lehet szólni a fentieknek, ott a csodás Duna parti épületben, de kérlek ne a dolgozókat szóljátok le.

Ha elegen lennének, akkor nem lenne olyan probléma, hogy nem jut elég idő egy betegre, vagy többet próbálnak meg ellátni adott idő alatt.


Meg talán ha elegen lennének és rendes fizetést kapnának, vagy ami a legfőbb nem retek kvótákban lenne meghatározva az ellátás... pl. egy kórház költhet x forintot egy hónapban röntgenre, akkor nem kéne könyörögni egy-egy vizsgálatért az embernek... Persze képviselő bácsikáink mennek a magánszobába rettegni a magyar egészségügytől, megj. min. 10000 Ft napi díjért.

2012. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!