Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Allergiás vagyok a szúnyogcsípésre.Tegnapelőtt este több helyen is megcsípték a lábam és ma reggelre nagyon feldagadt majdnem mindegyik. Az jobb lábfejem annyira fel van dagadva,hogy nem látszik a bokám se,alig tudok ráállni.Tegnap nagyon sokat mentem,szerintem megerőltettem.A fejem is fáj,de nem biztos,hogy attól.

Hideg vízzel borogattam és kékszesszel kentem meg Fluocinolon kenőccsel.Már nem annyira vörös,de még mindig nagyon el van dagadva. Menjek a sürgősségre vagy mit csináljak?


2012. máj. 13. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék.Lehet fertőzött volt a szúnyog ,legrosszabb esetben vérmérgezés,de lehet tényleg csak allergia,akkor meg írnak kálciumot,de ha csak megnézik az sem árt. .

Lehet kapsz egy tetanuszt vagy valamit rá.

2012. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ha vérmérgezés? akkor is adnak injekciót?
2012. máj. 13. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor antibiotikumot adnak.
2012. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem.. valószínűleg elmegyek akkor.
2012. máj. 13. 11:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert ha megszúrnának, akkor nem mennél el? Pont az ilyen emberek perlik be később az orvost, amiért az "nem vette észre a bajt" és ezért le kellett vágni a beteg lábát. Holott az csak nem ment el időben orvoshoz.


Egyébként a tetanuszt nem szúnyogok terjesztik, arra biztos nem fognak megszúrni. De ha súlyos a dolog akkor kaphatsz pl antihisztamint.

2012. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!