Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudnám megelőzni, hogy...

Flora08 kérdése:

Hogyan tudnám megelőzni, hogy vérvételen elájuljak?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon félek a vérvételtől, sőt inkább már attól, hogy rosszul leszek, ez ilyen pszichés dolog. Mindig azzal végződött eddig, hogy nagyon rosszul voltam, el is ájultam. Az sem a legjobb, hogy alacsony a vérnyomásom és hogy éhgyomorra kell menni. Ha valaki esetleg hasonló helyzetben van, kérem írja le nekem a tapasztalatait. Előre is köszönöm!

2012. máj. 12. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal kaját, hogy a vérvétel után rögtön tudjál enni, vagy egy erősen cukrozott teát, hogy ne essen le a vércukrod. Ne nézz oda, amikor a vért veszik. Gondolj valami szépre, pl. a tengerparton sétálsz. Számolj 100-tól visszafelé egyesével. Így eltereled a gondolataidat.
2012. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szólj, hogy rosszul szoktál lenni, inkább fekve vegyék le a vért. Igyál előtte pár pohár vizet (könnyebb megszúrni és a vérnyomásodnak is jót tesz), vigyél magaddal csokit, ha végeztél vércukorszint-emelő és boldogsághormon...
2012. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsaitokat:)
2012. máj. 14. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen ájulós típus vagyok. Én nem szoktam oda nézni, általában jön velem valaki, mert nem a vérvétel közben vagyok rosszul, hanem utána. Én iszok egy-két korty cukros valamit, aztán bekapok 1 szem szőlőcukrot és nem vagyok rosszul. :) Nekem ez bevált!
2012. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak is köszönöm a tanácsot! :)
2012. máj. 23. 15:10
 6/6 homo ludensz ***** válasza:
Nem vagy te semmivel sem rosszabb mint az átlag csak érzékenyebb az idegrendszered és egy pontra van most kihegyezve: pánik a tűtől. Azt meg te sem hiszed hogy amit levesznek vért az számottevő a szervezet számára mert nem az. Fogd fel kicsit lazábban és ne görcsölj,nálam is probléma a sorban állás mert depis vagyok és közben lejátszódik bennem ezer variáció hogy rosszúl leszek és mindenki majd engem néz....tehát mókázok,dumálok hogy eltereljem a figyelmemet.Mikor végeztem rohanok az automatához kávét inni mert az nagyon hiányzik.
2012. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!