Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elfertőződhet az égési sérülés...

Elfertőződhet az égési sérülésem ha nem megyek vissza kötözésre?

Figyelt kérdés
leöntöttem az egész alkarom és a hasam forrásban lévő vizel. bementem a kórházba és a hasamról leszedték a bőrt meg bekötözték. ma mentem vissza kötözésre és megint szedtek le egy kis bőrt a hasamról meg már a karomról is akartak szedni csak szerencsére onnan még nem jön.2 nap múlva megint mennem kell kötözésre de nem szeretnék mert addigra a karomról is fog jönni a bőr már most látom hogy elkezdet. és félek leszedik az egész karomról a bőrt ami nem lenne túl kellemes mert az egész telibe van égve.ha nem megyek vissza elfertőződhet? kaptam tetanuszt az meggátolja nem?
2012. máj. 6. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:

A kötést midenképp cserélni kell, a bőr azért jön le mert elpusztult, tehát ha nagymennyiségben marad ott akkor nagyon jó telepe lesz a fertpőzéseknek, szóval igen, elfertőződhet. a Tetanusz pedig egy biztonsági intézkedés, a máár a vérbe került szervezetek ellen. Van olyan fertőzés ami az egész testet megfertőzi leginkább azok ellen van a szuri. De a helyi fertőzések ellen nem sokat ér.

A kúrházban meg tesznek rá speckó gyógyszert ami segíti a gyógyulást, kitisztítják.

Attól ne félj hogy majd kilátszik a hús, ha más nem a kötés eltakarja...

2012. máj. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!