Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB igénylését hogyan intézhete...

TB igénylését hogyan intézhetem el?

Figyelt kérdés
Lassan már 1 éve hogy tanuló voltam és azóta nem találtam munkahelyet. A TB nem fizettem, meg hát eszembe sem jutott eddig. az orvoshoz sem kellett eddig mennem és ezután sem kell (lekopogom) csak hallottam hogy bevezetnek egy újabb csodás Viktor adót a TB-t nem fizetőkre és jól megszívatják a népet havi 6300 Ft-al és még az elmaradás januárig visszamenőleg. a kérdésem az lenne hogy elvileg támogathat engem az önkormányzat nem tudom mennyi ideig mint álláskeresőt és hogy ehhez milyen formanyomtatványokat kell beszereznem és kitöltenem, na meg honnan?

2012. máj. 4. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazuk van, én fizetem, más miért ússza meg? Önkormányzathoz bemész, ha rászorulónak ítélnek, akkor kifizetik. De kb. akkor fizetik ki, ha ketten éltek egy minimálbéren kocsi, saját lakás nélkül.
2012. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyi hülyeséget...TB-t fizetni kötelező már nagyon rég óta, ehhez Viktornak kivételesen semmi köze. A kormányváltás előtt is bőven így volt.


Igen, kötelező azt a havi 6300 Ft-ot fizetni, és visszamenőlegesen is. Bemész a helyi NAV (leánykori nevén apeh) kirendeltségbe kérsz ott egy nyomtatványt ehhez és kitöltöd. A tartozást törleszted (a biztosításoda a hallgató jogviszonyod+45 nap elteltével szűnt meg)a továbbiakban kapsz sárgacsekkeket és azt fizeted minden hónap 15-ig.


az önkormányzatnál valóban lehet kéárni, hogy rászorultsági alapon fizessék egy évig, de ha csak nem egyedül élsz, bérlakásban a semmiből,akkor ne számíts rá.

2012. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sz*rom le az orvosi ellátást csak ne basztassanak ennyi meg a nyugdíjamat is :) gondolom ezel más is így van (mármint lesz*rják az én nyugdíjam :))
2012. máj. 4. 16:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Akár leszarod, akár nem, ez van. Köteles vagy fizetni. És ha utólag derül ki, akkor visszamenőleg megkövetelik Tőled ! És ezt nem a Viktor találta ki..
2012. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!