Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell tetanusz elleni injekció/...

Kell tetanusz elleni injekció/oltás ez esetben?

Figyelt kérdés

Segítettem ma cserepet pakolni s közben a fából kiállt egy nagyobb méretű szög, ami lehet, hogy rozsdás volt valamennyire. Vékony talpú cipő volt rajtam s megbökte a lábam. Nem volt valami kellemes, később vettem észre, hogy mégis van nyoma ennek. Egy kis 2-3mm-s részről van szó, amit megnyomkodtam, nagyon nehezen megjelent a vér. Nem kezdett folyni, csak megjelent. Ezt követően zsibogni kezdett a lábam s most is zsibog. Körülötte nem piros, nem észleltem semmilyen elváltozást, mindössze zsibog az érintett hely környékén.

Holnap felmegyek a dokihoz a biztonság kedvéért, de félek, hogy észre sem fogja venni ezt a nagyon apró szúrásnak nevezhető részt.

Nem tudom, mennyire lenne indokolt az oltás. Inkább elmegyek, de ha nem indokolt s mondjuk mégis beadják, akkor lehet valami szövődvénye?

Mennyi idő még legkésőbb megjelenik ez a baktérium s elkezd fertőzni? Mik az első tüneti?


Előre is köszönöm a segítséget!



2012. ápr. 29. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne dokihoz menj, úgy is tovább fog küldeni az illetékes traumatológiára (oda amúgy nem kell beutaló) rögtön az oltásért. Szúrt sebre, ami valszeg földdel szennyezet, midneképpen adnak. Ez egy brutális betegség, már a puszta lehetőség is elég.
2012. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tetánia csúnya halál, sokszor a vázizmok görcse okozza azáltal, hogy összeroppantja a gerincet. Ehhez képest a 'szövődmény' egy localis izomgyulladás lehet, ami 2 napig sajog és max lesz egy pici csomó. Én kérném azt az oltást. Ha kéred, a háziorvos is felírja, kiváltás után be is adja. Amúgy a rozsda nem játszik. A tetanus bacterium akár a légy szó szerint szaros lábnyomán is lenyomatot képez, és ha oxigén mentes 'mély' (levegőtől elzárt) sebbe kerül, akkor tenyészik. Nagy tévhit a rozsdás szög... sokkal többet játszik az ürülék vagy a föld mint szennyező faktor.
2012. ápr. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Beadta a doki?
2017. máj. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem kellett szerencsére injekció.
2017. máj. 26. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!