Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Előre vagy utólag fizetünk TB-t?

Előre vagy utólag fizetünk TB-t?

Figyelt kérdés

Nemrég felmondtak a munkahelyemen ezért bementem az APEH-hoz, hogy magam szeretném fizetni a TB-m.

Ott azt mondta az ügyintéző, hogy még nem kell fizetnem, majd április elején kell utólag befizetnem a márciusi TB-m.

Ma voltam az SZTK-ban, ahol szólt az orvos, hogy a rendszer azt írja ki, hogy nem rendezett a TB-m.


Ezek után érdekelne, hogy ha a következő 3 hétben(amíg nem fizetem be a TB-m) orvoshoz kell mennem mire számíthatok? Mikor kell fizetnem? Az SZTK-ban nem kellett.



2012. márc. 19. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor bemész újra az APEH-hoz, akkor adnak csekket az elmaradásról. Viszont van valami türelmi idő a felmondás után, amikor a rendszer azt jelzi, hogy nincs TB-d, de közben még van.
2012. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A felmondást követően még 45 napig fizeti a munkáltató. Ez nekem március 7-én letelt.

De az apehes nő szerint nem kell fizetnem, majd csak április elején kell visszamenőleg a március további részét befizetnem. De nem értem, akkor miért írta ki pirossal a gép, hogy nincs TB-m? Hiszen akkor elvileg mindenkinek,aki maga fizeti azt írja ki...

2012. márc. 19. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Hülyék ezek, én 3 hónap után mentem fizetni, ki is fizettem elmaradást, erre 1 évre rá küldtek késedelmi kamatos csekket. Én meg felhívtam őket, hogy WTF, ott azt mondták nem kell semmiféle kamatot fizetni. Sose tudják mit csinálnak.
2012. márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyszerű!Most tiszta ideg vagyok!:@

Akkor lehet,hogy most nincs TB-m? És mi van ha holnap elcsap egy kocsi? Fizethetek százezreket,mert vmi nő nem tudta rendesen?

Ha az SZTK-ban nem kaptam számlát, akkor később sem kell fizetnem? Vagy számíthatok tőlük csekkre?

2012. márc. 19. 20:37
 5/5 anonim ***** válasza:
SZTK-ban nem fogsz kapni számlát, max az APEH-tól az elmaradást.
2012. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!