Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elmentem SZTK-ba 4-szer is a...

Elmentem SZTK-ba 4-szer is a múlthéten úgy, hogy nem fizetem a TB-t pár hónapja. Mennyivel fogom megszívni kábé? (több lent)

Figyelt kérdés
Kétszer voltam szemésznél és kétszer bőrgyógyásznál, úgy éreztem, már nem lenne okos dolog halogatni a dolgokat, meg akartam nyugodni. Jövőre jön majd a számla, igaz? Ezt a 4 látogatást mekkora összegre lehet becsülni? Megérné a következő hónaptól fizetnem a havi 6000-et, vagy inkább tegyem el a jövőre megérkező számlára ugyanezt a pénzt havonta? Mert gondolom, attól még, hogy áprilistól el kezdeném fizetni a TB-t, azzal nem fizetném ki a múltheti látogatásaimat - nem tudom, hogy van ez. Az a gáz, hogy a szemész még tovább is küldött, adott beutalót, jövőhéten kellene mennem, de nem tudom, amiatt még mennyivel növekedne a kifizetendő összeg. Tudom, hogy az egészség fontos, és ilyenkor furcsa a pénzt számolgatni, de nem szeretnék jövőre pofára esni, hogy nem tudom kifizetni ezt az egészet, már most se marad semmi költeni valóm egy hónapban se. F20
2012. márc. 16. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha elláttak a rendelőben, és nem hívták fel a figyelmedet, hogy nincs TB-d, akkor ne izgulj. Majd ha szólnak, hogy nem tudnak ellátni akkor kezdj el fizetni.
2012. márc. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt, hogy szólhatnak, hogy nem tudnak ellátni? Tudom, hogy kell izgulnom emiatt, mert egy ismerősöm is meglepődött, amikor megérkezett a számlája, egészen addig abban a hitben volt, hogy fizetik a TB-jét (volt munkája). Szóval neki se szóltak emiatt az sztk-ban, ellátták ugyanúgy, mint mást.
2012. márc. 16. 21:21
 3/7 A kérdező kommentje:

,,A biztosítással nem rendelkezők, szakrendelésenként :(a diagnosztika vizsgálatok kivételével)

- az első orvosi vizsgálatkor 8000 Ft

- kontrollvizsgálatkor 4000 Ft

térítési díjat fizetnek a szakrendeléseken kiadott számla ellenében."

Szóval az első kirándulásom a szemészhez 8000 forint, ugyanígy a bőrgyógyász is? A két második menet meg 4000?

2012. márc. 16. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet hogy nem a vizsgálat árát fizettetnék ki veled hanem azokat a hónapokat ameddig nem fizettél TB-t. Egy hónapra most 6390 FT-ot számolnak. Gondolom eddig dolgoztál vagy tanultál ha volt TB-d. Amikor a munkahelyed vagy tanulmányi viszonyod megszűnt onnantól kezdve még 45 napig érvényes. És ha elkezded magadnak fizetni akkor mindig utólag kell fizetni tehát ha pl. márciusra akarod befizetni azt kb. április 10-ig kell befizetni. Lehet ezért nem szóltak még az orvosnál. Amúgy akkor is kérheti tőled az apeh ezt az összeget késedelmi kamatokkal együtt ha nem voltál orvosnál. Azt nem tudom hogy egy vizsgálatért mennyit számolnak fel.
2012. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha most kifizetem a TB-t április 10-ig, a múltheti vizsgálatokért nem jön majd számla?
2012. márc. 17. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem jön számla, ne izguljál. Mi addig is fizetjük. A tiédet is.
2012. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A rosszindulat nem maradhat le, kösz a hasznos hozzászólást.
2012. márc. 17. 23:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!