Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Komolyabb horzsolással mit...

Komolyabb horzsolással mit kell tenni a gyors gyógyulás érdekében?

Figyelt kérdés
Sajnos elestem motorral . Komolyabb bajom nem történt , de meghorzsolódott a könyököm . Tettünk rá nyomó kötést és lett fertőtlenítve is , de nem tudom , h ezután mit csináljak vele (kenőcs , hintőpor stb.) Kérlek segítsetek
2009. jún. 11. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
betadine-oldattal fertőtleníteni, kötés rá, 1-2 napig elég szerintem, mert így nem szárad meg és lassaban gyógyul. De arra az 1-2 napra hintőporos kötés, mikor cseréled, akkor megint betadinnal áttörölni, aztán ha már eléggé okénak tűnik( bevarrasodott és nem gyulladt vagy gennyes) akkor körömvirág-kenőcs nagyon hatásos a sebgyógyításban (sötétsárga zsíros kenőcs, patikában általában lehet kapni, tégelyben szokott lenni és a szokásos krémeknél szilárdabb állagú)
2009. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ .
2009. jún. 11. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyomó kötés horzsolásnál teljesen felesleges.

A körömvirág-kenőcs valóban jó, a betadinera előfordulhat, hogy a bőröd alergiásan reagál. (pedig elvileg nem lehetne).

Használhatsz még neogranormont, vitamerfent.

Ezek fertőtlenítő, hámosító kenőcsök.

Amúgy szerintem szabadon hagyni jobb, hogy ne fülledjen be s ne ázzon fel ezáltal. Igyekezz, hogy vízbe ne nagyon tegyed.

Kicsit napoztathatod is.

S ha esetleg van ismerősi körben Bioptron lámpa az nagyon jót tesz neki.

Hagyd, hogy száradjon le.

Kicsit lehet gyorsítani a folyamatot, de van egy menete azért a sebgyógyulásnak ;)

2009. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm .
2009. jún. 11. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!