Rák megelőzésre?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy a családomban majdnem mindenki rákos 50-60év körül. Valakik ebbe is haltak bele. Anyai ágon is, apai ágon is. Attól félek nagyon, hogy én is az leszek egyszer. Most 19 vagyok. Szeretnék valamit szedni ami jó rákmegelőző. Tudtok valamit ajánlani? És az vajon rám is fog hatni, hiába benne van a génemben(bár azt mondják mindenkinek benne van)? + Ételeket is mondjatok amit feltétlenül kerüljek, vagy egyek. + Szeretnék eljárni rendszeresen átvizsgálásokra is tetőtől talpig. Hány éves kortól érdemes elkezdeni?már most? És milyen helyekre kell kérnem beutalót? Vagy a CT mint teljes átvizsgálás? Köszönöm

2012. febr. 28. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsi korodtól kezdve kéne egészségesen élj, de nem késő. Vannak ezek a c vitaminok, amiket kapszulákba lehet enni, a lényeg, hogy minél kisebb legyen a pirula, és 1000g c vitamin legyen benne. Igazából, hogyha nem akarnál rákos lenni szinte semmit nem lehetne enni, mert minden ennivaló tele van mérgező anyagokkal. Még szalámit sem, se fehér kenyeret, se barnát, mert abba is van rengeteg vegyszer, csak házilag sütöttet lehetne enni, de azt sem fehér lisztből, hanem rozslisztből, vagy teljes kiörlésű búzalisztből. Mindennapi dolgok is tele vannak vele, kikerülhetetlen, hogy valamit ne vigyél be a szervezetedbe. Ebből látszik, hogy egyre több rákos ember van, és már nem csak 50-60 év körül, hanem 30tól felfele!
2012. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Állítólag a kis dózisú Aszpirin szedése megelőző hatású lehet, onkológustól hallottam. Persze nem szentírás. Legjobb lenne a mediterrán étrend, sok zöldség-gyümölcs, fehér húsok, hal. Szűrővizsgálatokra nem árt eljárni.
2012. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ok ok tudom, de amit megtudok tenni, azt megteszem. PL. hallottam hogy a paradicsom is jó.
2012. febr. 28. 19:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy a rák nem egy betegség? Nincs általános védekezés. Mindenféle magvak (egyesek szerint a zöldségek is) fogyasztása segít a bélrák ellen, a dohányzás mellőzése száj- és tüdőrák ellen, a napozás visszafogása és a szolárium mellőzése a bőrrák ellen. Méhnyakrák, prosztatarák, emlőrák ügyében igen jó a rendszeres orvosi kontroll, mivel ha hamar kapják el, jól gyógyítható. Ezek a leggyakoribbak. Az alkoholizmus is segít a szájrák kifejlődésében.
2012. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
és szerintem évente 1x menj el egy teljes körű bőrgyógyászati vizsgálatra! :) ezt annak is kéne, akiben nincs meg a "hajlam"
2012. febr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

de ne gondolj rá sokat, simán csak járj el szűrővizsgálatokra, nőgyógyászhoz fél évente, mellultrahangra évente, tüdőszűrő, bőrgyógyász évente. és kerüld a kólákat, mesterséges édesítőket, a sok csokit, cukrot, lisztes cuccot, meg amiben látod, hogy tele van mindennel - pl. Bolero port..


amit csak tudsz, csinálj meg magadnak :)

2012. febr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csokit?
2012. febr. 29. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!