Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vércukorszíntmérőt, ki írhat...

Vércukorszíntmérőt, ki írhat ki receptre?

Figyelt kérdés
A körzetiorvos nem, ma voltunk nála. Az mondta, hogy a kórház írhatja ki, ahonnan az apámat hazaengedték. Tényleg csak a kórház írhatná ki?
2012. febr. 13. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vércukorszint mérőt csak inzulinnal kezelt cukorbetegek kaphatnak kedvezményesen, és ők jogosultak kedvezményes tesztcsíkra is. Igen, ott írhatnak el ilyen készüléket receptre, ahol a cukorbetegséget diagnosztizálták. Amennyiben 2 típusú cukorbeteg édesapád nem jogosult támogatott készülékre.
2012. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kimaradt egy f betű, elnézést
2012. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, apu inzulinos sajnos. Tehát, akkor holnap mehetek vissza a kórházba...
2012. febr. 13. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a háziorvos is felírhatja, csak el kell vinni neki a papírt, amit a kórházban kapott. Az én apukám is inzulinnal kezelt cukorbeteg, és neki felírja a háziorvos.
2012. febr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha nyílvántartott cukorbeteg, akkor felírhatja a háziorvos is...a nyílvántartott az már igencsak cukros...
2012. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A háziorvos nem írhatta ki a kórházból hozott zárójelentés alapján, pedig abba világosan le van írva, hogy kiírandó a merő és a tesztcsík.

Ma visszamentem a kórházba és a kezelőorvossal kiírattam a készüléket !

Viszont a kedves doktornő olyan vércukormérőt írt ki, ami egy újfajta (Dcont Ideál)ami nem igen kapható, és ezért ma nem is sikerült beszereznem, pedig egy csomó patikában gyógy.boltban voltam. Volt olyan patikus is , aki még erről a típusról még nem is hallott.... Majd holnap elmegyek a gyártó üzletébe, állítólag ott kapható.

2012. febr. 14. 23:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!