Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen esetben maradandó egy...

Milyen esetben maradandó egy égési sérülés?

Figyelt kérdés
Mivel kell kezelni napokkal később? Vagy csak várni kell, amíg leesik a hólyag?
2012. jan. 24. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Napokal késöbb sajnos kezelni már késö....

Fújd be égésre való spreyel....

A hólyag vissza húzódik,vagy kifakad...Annak valószínü helye marad.Attól függ mekkora.....Az elsöfokú égésnek nem marad helye....

2012. jan. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha hólyagos, akkor semmivel ne kezeld, fedd be steril kötéssel, hogy el ne fertőződjön, a hólyag majd szépen visszamegy.
2012. jan. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt kérdezem, hogy hogyan lehet megállapítani, hogy marad-e nyoma, azaz elsőfokú vagy sem?
2012. jan. 24. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hólyag is, az már nem első-, hanem másodfokú. Ha nincs, csak enyhén vöröses színű folt az égés helyén, akkor az elsőfokú.

Egyébként mindkettő képes heg nélkül gyógyulni.

2012. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy hónapja égettem meg magam cigarettával, 2 napig állandóan begyűlt, és két hétig iszonyatosan fájt. Én javaslom a Mercuriumot, műtétekhez szokták használni, szépen összehúzza a sebet. Sajnos szerintem nekem mindig látszani fog a helye...
2012. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy marad-e nyoma, az attól függ, hogy hol van az égés, ha érzékenyebb, vékonyabb bőr területén, akkor marad nyoma, nekedm az alkaromon belül már egy éve látszik a heg, amit sütőbe nyúláskor égettem meg.
2012. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!