Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos Szegeden?

Háziorvos Szegeden?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni:) Szegeden tanulok, és mivel folyamatosan gyógyszert kell szednem, de nem mindig tudok emiatt hazamenni, és elég macerás megoldani a dolgot, szeretnék átjelentkezni ide háziorvoshoz.

Tudtok vkit ajánlani? Lehetőleg olyat, aki normális, megbízható, és ha vmire szükségem van, akkor nem kell fél évig könyörögni, hogy beutaljon egy vizsgálatra.

Illetve hogyan lehet pontosan átjelentkezni? Csak bemegyek és megmondom, hogy ezentúl ide szeretnék járni és kész?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. jan. 8. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szegeden tanulok én is, te hol? Én a bölcsészen :-))

Na, tehát ez úgy működik, hogy jogosult vagy háziorvosi ellátásra az állandó lakcímeden, és az ideiglenes lakcímeden is. Azaz be kell jelentkezned a Huszár utcában abba a koliba ideiglenes lakcímre, ahol most laksz. Bekerül a lakcímkártyádba, és máris tartozni fogsz az egyik háziorvosi körzethez. Ezt neked kell kiderítened utca alapján, hogy melyikhez, és hogy az hol van.

Szóval ezért nem kell eljönnöd az otthoni háziorvosodtól. Én ezt a lépést már 3 éve, ahogy Szegedre jöttem, megtettem. Akihez én tartozom, az Dr Czucza Éva, a Rókusi körúton, őt nagyon tudom ajánlani, profi és sajátosan jó stílusa van, de persze nem tudom, hogy Te melyik koliban laksz, így hozzá tartoznál-e vagy sem.

Ha kérdésed van, szívesen segítek még, ha tudok.

2012. jan. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Uhh kedves vagy, köszönöm!:) Orvosira járok, emiatt kicsit szégyellem is, hogy nem tudom hogy működnek ezek a dolgok:DD

Nekem azt mondták, hogy az embernek csak egy háziorvosa lehet..:S

Nem kolis vagyok, hanem saját lakásban lakom. Akkor ha ideiglenes lakcímnek beíratom a mostani, szegedi címem, akkor simán mehetek ahhoz, akihez körzetileg tartozom?:)

2012. jan. 8. 23:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontosan! A Huszár utcában jelentkezz be a lakásodba ideiglenes lakcímre, és akkor oda járhatsz, ahová majd az ideiglenes lakcímed alapján tartozol. Ezt majd utca alapján derítsd ki.
2012. jan. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!:) Közben már meg is néztem hova tartozom a felosztás szerint:)
2012. jan. 9. 01:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!